Maria oficjalnie zakwalifikowana do turnieju mistrzyń w Istambule!

23 września 2013r. Maria Sharapova została oficjalnie zakwalifikowana do kończącego sezon turnieju mistrzyń w Istambule.

Turniej Mistrzyń to zawody, które zgodnie z tradycją kończą każdy tenisowy sezon. Pierwsza “ósemka” rankingu WTA RACE gra o 6 milionów dolarów i prestiżowy tytuł najlepszej z najlepszych. W tym roku, (jak i również w dwóch poprzednich sezonach), turniej mistrzyń odbędzie się w stolicy Turcji- Istambule w hali Sidarn Erdem Dome od 22 do 27 października.

Maria ten sezon zakończyła na pozycji numer 3 w rankingu WTA RACE z ilością punktów 5891 tys. Jej najważniejsze osiągnięcia w roku 2013 to przede wszystkim wygrana w turniejach rangi Premier: w Indian Wells oraz Stuttgarcie, finał w wielkoszlemowym Roland Garros w Paryżu oraz półfinał w wielkoszlemowym Australian Open w Melbourne. Sharapova meldowała się również w finałach tak prestiżowych turniejów jak: Miami i Madryt. Od sierpnia Rosjanka niestety nie zagrała ani jednego meczu (wycofała się z wielkoszlemowego US Open oraz z azjatyckich turniejów w Tokio i Pekinie),  z powodu nawracającej kontuzji barku. Jej występ w tegorocznej edycji turnieju mistrzyń również stoi pod znakiem zapytania jednak Maria zapowiedziała, że zrobi wszystko, aby się wyleczyć i zagrać w Turcji.

W swojej karierze Rosjanka zakwalifikowała się do turnieju mistrzyń już po raz siódmy. W roku 2004 została mistrzynią tej imprezy, a w roku 2007 i 2012 była finalistką.

Prezes WTA pani Stacey Allaster powiedziała:

“Już niecały miesiąc dzieli nas od turnieju mistrzyń i niecierpliwie czekamy na kolejny epicki turniej Pań, który zbuduje nowe, sportowe emocje dla fanów tej dyscypliny na całym świecie.” 

“Jesteśmy podekscytowani mogąc dodać Marię Sharapovą do listy ośmiu najlpeszych zawodniczek tego sezonu i tym samym oficjalnie powitać ją w gronie uczestniczek TEB BNP Paribas WTA Championship w Istambule. Wiemy, że Maria leczy w dalszym ciągu kontuzję, ale wierzymy, że zagra w Turcji.”

Rok temu Maria w turnieju mistrzyń w Istambule doszła do samego finału, gdzie przegrała z Amerykanką Sereną Williams wynikiem 6:4 6:3.

2013-5-9-Serena-masha

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s