Borys Becker: “Maria nie ponosi odpowiedzialności za tenis Grigora.”

Związek Marii Sharapovej i o cztery lata młodszego od niej Bułgara Grigora Dimitrova nieustannie wzbudza spore zainteresowanie mediów. Nie wiadomo dokładnie jak ta tenisowa para się poznała, jednak pierwsze zdjęcia jakie im zrobiono pochodzą z grudnia 2012r. z miejscowości Milan (Włochy). W styczniu 2013r. dziennikarz ESPN potwierdził wiadomość, że bułgarski tenisista i Sharapova są parą, sami zainteresowani nie komentowali jednak swojego związku i nie potwierdzali krążacych plotek. W maju tego roku po raz pierwszy paparazzim udało się zrobić parze wspólne zdjęcia i od tego czasu sami zainteresowani również oficjalnie potwierdzają swoją relację.

Grigor Dimitrov od czasu kiedy pojawił się na tenisowej arenie jest kreowany na kolejną, wielką gwiazdę męskich rozgrywek tenisowych. Niestety lata płyną, a Grigor nie robi wielkich postępów, a jego tenisowe rezultaty są dalekie od ideału. Jego najlepszym wynikiem w turnieju Wielkoszlemowym jest zaledwie 3 runda, do tej pory Bułgar nie wygrał też ani jednego turnieju ATP.

Legendarny niemiecki tenisista Borys Becker udzielił ostatnio wywiadu bułgarskiemu magazynowi “Trud”. W wywiadzie opowiada o tenisa Dimitrova oraz o roli Marii w karierze Bułgara.

“Grigor to bardzo dobry tenista, lubię go. Ale ten chłopak zdecydowanie powinien położyć większy nacisk na trening i dyscyplinę. Jego podejście do tenisa powinno być poważniejsze, dojrzalsze. Grigor ma wszystkie walory, aby zostać tenisistą z pierwszej “10”, ale bez pracy tego nie osiągnie. Oglądałem na żywo jego mecz z Monte Carlo przeciwko Nadalowi, był wtedy naprawdę wspaniały.”

“Związek Grigora z Marią to dla niego bardzo dobra rzecz pod tenisowym względem. Zupełnie nie zgadzam się z tym, aby Rosjanka wpływała na niego negatywnie, a wręcz przeciwnie. Sharapova jest profesjonalistką i ciężko pracuje. Jest w świecie tenisowym już od bardzo długiego czasu i może Grigorowi przekazać dużo cennych wskazówek. Teraz wszystko zależy po prostu od Dimitrova i jego włożonej w treningi pracy.”

010806_0

Advertisements

One thought on “Borys Becker: “Maria nie ponosi odpowiedzialności za tenis Grigora.”

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s