Sharapova oficjalnie wycofuje się z turnieju mistrzyń!

To oficjalny koniec sezonu 2013 dla Marii Sharapovej i wszystkich jej fanów na całym świecie. Rosjanka z powodu trwającej kontuzji barku musiała zrezygnować ze startu w imprezie kończącej sezon: WTA CHAMPIONSHIPS w Istambule.

Maria z kontuzją barku borykała się już od sierpnia 2008 roku, kiedy to zawiesiła wszystkie swoje starty, a na kort powróciła dopiero w maju 2009 roku. Od tamtego czasu bark spisywał się bardzo dobrze. Niestety w sierpniu tego roku znowu dał o sobie znać. Rosjanka została zmuszona do tego, aby wycofać się z wielkoszlemowego US OPEN, oraz z azjatyckich turniejów w Tokio i Pekinie. Teraz kolej przyszła na Mistrzostwa w Istambule, które gromadzą osiem najlepszych zawodniczek sezonu. Pomimo tego, że Maria bez najmniejszych problemów zakwalifikowała się do tego turnieju to jednak bark nie pozwoli zagrać jej w tej prestiżowej imprezie.

Drużyna Marii powiedziała, że bark Sharapovej czuje się zdecydowanie lepiej, ale nie na tyle dobrze, aby zagrać w mistrzostwach WTA. Treningi na korcie rozpoczną się w przeciągu najbliższego miesiąca.

Sama Rosjanka na Facebooku napisała:

“Cześć Kochani!

Jestem pewna, że już słyszeliście, iż niestety musiałam wycofać sę z turnieju mistrzyń w Istambule z powodu mojej kontuzji barku. Jeśli chodzi o pozytywne informacje to bark czuje się coraz lepiej i w końcu mogę rozpocząć kurację, która będzie mu każdego dnia dodawała nowej siły oraz pozwoli mi szybcej wrócić na kort. Moje przygotowania do nowego sezonu rozpocznę bardzo szybko, a do ogrywania się przed startami w styczniu wykorzystam mecze pokazowe, które jak zapewne wiecie będę grać w grudniu w Bogocie, Meksyku i Tajlandii.

Dziękuję za wszystkie cudowne widomości i filmiki od Was. Oglądam je wszystkie 🙂 Do zobaczenia wkrótce!”

Marię biorąca udział w turniejach tenisowych zobaczymy więc na korcie dopiero w styczniu 2014r., kiedy to rozpocznie się nowy sezon. Do pierwszego, wielkoszlemowego turnieju w sezonie- Australian Open pozostało 95 dni 🙂

Tradycyjnie robione zdjęcie portetowe z turnieju mistrzyń w 2012r.

TEB+BNP+Paribas+WTA+Championships+Istanbul+1pBXPoZ-ZxMl

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s