Rehabilitacja barku na Teneryfie

W poprzedniej notce pisałam o podróży Marii do Europy i o zwiedzeniu przez nią kilku miejsc (Dusseldorf, Londyn, Hiszpania), w zaledwie tydzień. Jak się okazuje ostatni cel podróży Sharapovej, Hiszpania, a dokładniej Teneryfa, była dla niej przede wszystkim miejscem rehabilitacji kontuzjowanego od kilku miesięcy barku.

W sierpniu tego roku kontuzja barku u Marii Sharapovej po raz kolejny odnowiła się. Rosjanka została zmuszona do tego, aby wycofać się ze wszystkich turniejów do końca sezonu, m.in. z wielkoszlemowego US Open i turnieju mistrzyń w Istambule. Sharapova miała już do czynienia z tą kontuzją w 2008 roku, kiedy to bark przeszkodził jej  w grze w Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie i dwóch wielkoszlemowych imprezach.

Powrót Marii na korty oficjalnie planowany jest na styczeń 2014, czyli na początek nowego sezonu. Pierwszym turniejem Sharapovej będzie turniej w Brisbane (Australia). Do tego jednak czasu Rosjanka musi wykonać wiele pracy, przede wszystkich rehabilitacyjnej. Maria nie poddaje się i robi wszystko, aby jej największa zmora, czyli bark, pozwoliła jej grać na wysokim poziomie w nowym sezonie.

Z Facebooka:

“Ćwiczenia na stabilność połączone z pracą barku na Teneryfie.”

29593_10151625807927680_605263924_n

“Spędziłam fantastyczny tydzień na kuracji w BAHIA DEL DUQUE RESORT na Teneryfie. Nie mogłam sobie wymarzyć lepszego miejsca na leczenie mojego barku. Dziękuję całej obsłudze za troskę i opiekę. Mam nadzieję, że w przyszłości wrócę tu jeszcze raz, ale tym razem nie na leczenie, a na wakacje.”

1380735_10151628615427680_1807709603_n

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s