Maria będzie korespondentką stacji NBC podczas zimowych Igrzysk Olimpijskich 2014 w Sochi

Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Sochi, czyli jedna z najbardziej wyczekiwanych imprez sportowych przyszłego roku, rozpoczną się 7 lutego 2014r. Tenis nie jest oczywiście zimową dyscypliną sportu, teoretycznie więc Maria Sharapova nie powinna mieć nic wspólnego z tą Olimpiadą. Otóż nic bardziej mylnego. Są co najmniej trzy powody dla których ta Olimpiada będzie bardzo ważnym wydarzeniem dla Marii.

1. Rosja jest oczywiście ojczyzną Marii, pomimo tego, że Sharapova od 7 roku życia mieszka w USA to zawsze podkreśla, że jest stuprocentową Rosjanką i to jest kraj, który zawsze nosi w sercu.

2. Sochi to miasto, w którym od drugiego do siódmego roku życia mieszkała Sharapova wraz z rodzicami.

3. Stacja NBC podpisała z Marią kontrakt dzięki, któremu Rosjanka będzie specjalnym korespondentem z zimowej Olimpiady w Sochi.

Do studia w którym będzie przeprowadzana relacja dołączą również: amerykański dziennikarz i producent Ryan Seacrest, była tenisistka Mary Carillo oraz dziennikarz  Bob Costas.

Komentarz producenta wykonawczego NBC Jim’a Bell:

Maria jest jedną z największych i najbardziej rozpoznawalnych gwiazd sportu na świecie. Dorastanie w Sochi oraz posiadanie tam w dalszym ciągu części rodziny, zaoferuje nam ze strony Marii unikatowe i osobiste spojrzenie na Sochi.”

Komentarz Marii:

“Jestem niezwykle zaszczycona tym, że mogę współpracować z NBC podczas tak ważnej imprezy, która odbywa się w miejscu bliskim mojemu sercu czyli Sochi. Olimpiada dla sportowca to przeżycie, którego nie da się porównać do niczego innego. Jako była Olimpijka jestem dumna, że zimowa Olimpiada będzie miała miejsce w moim rodzinnym mieście. Sochi to miasto bogate kulturowo, historycznie i cieszę się, że wiele sportowców z całego świata zostawi tam swoje serce i pasje do sportu.”

Maria Sharapova jest również jedną z 10 kobiet w historii, którym udało się wygrać wszystkie Wielkie Szlemy, na swoim koncie ma 29 tytułów WTA, osiem finałów Wielkoszlemowych i pięć razy w swojej karierze zostawała numerem 1 światowego rankingu. Jest zaliczana do 30 największych legend tenisa przez magazyn “Time”. Jest również na czele magazynu Forbes jako najlepiej zarabiająca sportsmenka na  świecie oraz jako  jedna z najbardziej wpływowych celebrytów na świecie.

Rosjanka już wcześniej nabrała doświadczenia olimpijskiego . W 2012 r.na letniej Olimpiadzie w Londynie niosła rosyjską flagę podczas ceremonii otwarcia Igrzysk. Kilka dni później zdobyła srebrny medal za grę pojedynczą kobiet na kortach Wimbledonu.

olympicsopeningceremony121_bannerImageCrop

 

 

 

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s