Sven Groeneveld nowym trenerem Marii!

W lipcu tego roku, po prawie trzech latach współpracy, Maria Sharapova zakończyła współpracę ze szwedzkim szkoleniowcem Thomasem Hoghstedtem. Od tamtej pory na miejscu trenera w drużynie Marii trwało małe zamieszanie. Najpierw podjęta tylko na miesiąc współpracę z byłym, amerykańskim tenisistą Jimmym Connorsem, a potem ponowna pracowała ze swoim tatą. Niestety kontuzja barku i wycofanie się ze wszystkich turniejów do końca sezonu spowodowało, że Rosjanka na ten długi czas nie mogła trenować i tym samym nie zatrudniała nowego trenera.

W czwartek 21 listopada, Maria ogłosiła na swojej stronie internetowej, iż jej nowym szkoleniowcem zostaje Sven Groeneveld. Sven jest z pochodzenia Holendrem. Oprócz trenowania Marii zajmuje się również prowadzeniem akademii tenisowej w Amsterdamie. Jako trener na swoim koncie ma ogromne sukcesy, trzy różne zawodniczki doprowadził do zdobycia tytułu Wielkiego Szlema: Monicę Seles na Australian Open (1992), Mary Pierce również na Australian Open (1992) i Anę Ivanovic na Roland Garros (2008). Współpracował również z Caroliną Wozniacki, którą doprowadził do pozycji numer 1 na świecie.

Z oficjalnej strony Marii:

“Jestem bardzo szczęśliwa mogąc ogłosić moją oficjalną wspópracę ze Svenem Groeneveldem jako moim trenerem! Pracujemy razem odkąd wróciłam do treningów na korcie i widząc go po mojej stronie siatki jestem bardzo podekscytowana. To była bardzo łatwa decyzja i mam wiele przyjemości z pracy, którą wkładamy razem na korcie. Nie mogę się doczekać następnego sezonu!”

Zdjęcie całej ekipy pracującej z Marią. Sven Groeneveld stoi jako pierwszy od lewej strony 🙂

coach_bannerImageCrop

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s