Sharapova jest już w Brisbane!

W tym roku Święta dla Marii były wyjątkowo krótkie. Rosjanka z powodu rozpoczynającego się nowego sezonu tenisowego już w wigilię Bożego Narodzenia musiała wyjechać ze swojego domu do australijskiego Brisbane, gdzie 29 grudnia rozpoczyna się pierwszy w sezonie turniej w Brisbane International, który ma przygotować Sharapovą do wielkoszlemowego Australian Open.

Dla wszystkich fanów Rosjanki turniej w Brisbane, (29 grudnia- 5 stycznia), będzie wyjątkowym przeżyciem. Będzie to bowiem pierwszy, oficjalny turniej rozgrywany przez Marię od sierpnia 2013r., kiedy to z powodu kontuzji barku musiała wycofać się z całej, drugiej połowy sezonu.

Swoje prezenty świąteczne Maria Sharapova rozpakowywała w samolocie do Australii:

Z twittera

Bez tytułu

“Cóż, to było jako pierwsze… rozpakowywanie prezentów w samolocie po 13-sto godzinnym locie! Szczęśliwej Wigilii!”

BcSWwzFCUAANHjP

25 grudnia rano (czasu australijskiego), paparazzi oraz fotoreporterzy przywitali Marię i jej chłopaka Grigora Dimitrova na lotnisku w Brisbane.

ax9w

90gh

Maria na lotnisku nie była zbyt rozmowna i pomimu wielu pytań dziennikarzy Rosjanka była raczej spokojna i wyciszona. Na pytanie jak poszły jej przygotowania do pierwszej części sezonu, odpowiedziała, że “bardzo dobrze”. Dziennikarze pytali również o to czy bark czuje się już dobrze i wytrzyma trudy nowego sezonu, odpowiedzią Marii było: “mam nadzieję.”

Sharapova powiedziała również, że 26 grudnia zobaczy się ze swoim nowym trenerem Svenem Groeneveldem, (który razem z całą ekipą wspópracującą z Marią poleciał do Australii dzień wcześniej), na konsultacji, na której mają ustalić jak będą wyglądały treningi przygotowującego do turnieju w Brisbane.

Brisbane International będzie pierwszym wspólnym turniejem Marii i Svena Groenevelda jako jej trenera.

Sharapova po raz pierwszy zdecydowała się zagrać w Brisbane w roku 2012, niestety skręcona kostka zmusiła ją do wycofania się. Rok temu Rosjanka podjęła kolejną próbę wystąpienia w tym turnieju, niestety przeziębienie zmusiło ją do wycofania się. Miejmy nadzieję, że zasada “do trzech razy sztuka” sprawdzi się i w tym roku w końcu będzie nam dane zobaczyć Marią na kortach w Brisbane 🙂

 

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s