Maria w półfinale turnieju Brisbane International!

Dziś o 11:30 czasu australijskiego (2:30 w nocy polskiego czasu), Maria Sharapova rozegrała ćwierćfinałowy mecz na turnieju w Brisbane (Australia). Jej rywalką była Estonka Kaia Kanepi (numer 30 światowego rankingu).

Mecz zakończył się sukcesem Rosjanki, która tym samym awansowała do półfinału turnieju Brisbane International. Pojedynek trwał dokładnie dwie godziny, a zakończył się wynikiem 4:6 6:3 6:2 dla Sharapovej.

Po stracie pierwszego seta, Maria w kolejnej fazie meczu całkowicie przejęła kontrolę nad spotkaniem. Po objęciu prowadzenia w drugim secie 4:2 Sharapova konsekwentnie utrzymywała swój serwis i nie pozwalała Estonce Kanepi rozwinąć skrzydeł. Drugi set zakończył się zwycięskim uderzeniem Marii po crossie z backhandu. W trzecim, ostatnim secie od stanu 2:2 Rosjanka wygrała cztery gemy z rzędu i tym samym zapewniła sobie udział w półfinale Brisbane International.

Oto oficjalne statystyki ćwierćfinałowego meczu:

large

661119963_Maria__Rd3_028_122_140lo

W piątkowym półfinale Maria zmierzy się ze swoją największą rywalką w tourze, Amerykanką Sereną Williams. Bilans spotkań Marii jest niestety niekorzystny. Z szesnastu pojedynków, które do tej pory te dwie tenisistki rozegrały, Sharapova wygrała dwa do czternastu na korzyść Williams.

Półfinałowy mecz Sharapovej i Williams jutro o godzinie 20:30 czasu australisjkiego, czyli o 11:30 czasu polskiego.

Wypowiedzi z konferencji prasowej:

“Myślę, że pomimo tego, że przegrałam z Sereną nasze ostatnie pojedynki, to jednak wiem, że intensywność naszych spotkań jest zawsze wysoka. Wiem, że Serena wychodzi na kort i gra przeciwko mnie swój najlepszy tenis, zresztą dla każdego kto śledzi nasze pojedynki to chyba oczywiste, Serena na korcie podczas meczu ze mną gra niesamowicie i bezbłędnie.”

“Każdy mecz jest inny, cały czas można zmienić bieg rywalizacji, przeszłość teraz nie ma znaczenia, liczy się to co zaprezentujemy na korcie jutro.”

“Ten mecz (ćwierćfinałowy z Kanepi), był dla ekstremalnie ważny. Nie grałam przez prawie pół roku i przez to wypadłam trochę z turniejowego obiegu. Cieszę się, że dziś stroczyłam zacięty pojedynek, pojedynek, w którym musiałam walczyć i odrabiać straty po przegranym secie. To było mi bardzo potrzebne. Czasem, kiedy nie rozgrywasz profesjonalnych pojedynków przez tak długi czas, zwykła adrenalina i zaciętość po gorszych momentach w meczu, pozwala Ci znowu poczuć jak bardzo kochasz to co robisz.”

3yff

2f1g

 

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s