Maria w półfinale turnieju w Paryżu!

Wczoraj o godzinie 16:00 Maria rozegrała ćwierćfinałowy pojedynek paryskiego, halowego turnieju OPEN GDF SUEZ. Jej rywalką była Belgijka Kristen Flipkens.

Mecz trwał 69 minut i od pierwszej piłki wszystko układało się po myśli Sharapovej. Maria wygrała stosunkiem 6:2 6:2.  W pierwszym secie Sharapova już na samym początku przełamała Belgijkę i wyszła na prowadzenie 3:0. Podczas piłki setowej dla Marii, Kristen nie zdołała odebrać serwisu Sharapovej i wyrzuciła piłkę na out. Tym samym po 37 minutach Sharapova wygrała pierwszego seta. Piłka meczowa dla Marii wyglądała podobnie, Flipkens nie zdołała odebrać mocnego serwisu Rosjanki i jej piłka trafiła w siatkę dając Marii awans do półfinału.

Oto oficjalne statystyki z meczu ćwierćfinałowego Marii i Kristen Flipkens. Maria uderzyła 2 asy serwisowego przy 5 podwójnych błędach serwisowych. Uzyskała również 23 bezpośrednio wygrane piłki przy 16 niewymuszonych błędach.

BfW6ghiIMAA1ui6

1511080_10152195981424920_397045001_n1656323_10152195981584920_1771100499_n

Wypowiedź po meczu:

“Kristen jest bardzo groźną zawodniczką, jeśli da sie jej czas do namysłu i nie dyktuje się warunków, można mieć spore problemy.”

“To świetne, że po tylu problemach i kontuzjach na początku sezonu mam już drugi półfinał. Ale to ciągle nie jest to o co mi chodzi. Chcę wygrywać i wiem, że stać mnie na dużo więcej.”

W dzisiejszym meczu półfinałowym rywalką Marii będzie jej rodaczka Anastasia Pavlyuchenkova. Panie jak do tej pory grały ze sobą raz, w Cincinnati w 2010r. Maria wygrała wtedy w trzech setach. Mecz rozpocznie się o godzinie 15:30!