Maria w IV rundzie turnieju w Miami

Wczoraj o północy czasu polskiego, (19:00 czasu amerykańskiego), Maria rozegrała mecz III rundy turnieju Sony Open w Miami. Jej rywalką była Czeszka Lucie Safarova. Maria wygrała stosunkiem 6:4 6:7 6:2, a pojedynek trwał 2 godziny i 56 minut. Tym samym Rosjanka awansowała do IV rundy turnieju w Miami.

W pierwszym secie, pierwsze przełamanie dał Marii forehand rzucony w siatkę przez Lucie, tym samym już na początku meczu Sharapova wysunęła się na prowadzenie 2:0. W póxniejszym etapie seta to Safarova przełamała Marię i doprowadziła do wyrównania, jednak na samym końcu seta to Maria kolejny raz przełamała Czeszkę i tym samym wygrała seta 6:4.

Drugi set był niesamowicie zacięty. Czeszka już na samym początku objęła wysokie prowadzenie 4:1, Maria jednak zdołała wyrównać i doprowadzić do tie-breaka. Niestety w tie-breaku Maria nie wykorzystała dwóch piłek meczowych i przegrała seta 6:7.

W trzecim secie Sharapova uzyskała jednak całkowitą kontrolę i w gładkim stylu wygrała seta 6:2 i tym samym cały mecz, awansując do ostaniej “16” turnieju.

Po tym zaciętym i pełnym emocji spotkaniu Maria napisała na kamerze:

“Dlatego właśnie gram w tę grę.”

BjYJDU-CIAAt8IR

Z twittera Marii:

Bez tytułu

“Długi dzień, ale za to jakie wynagrodzenie na jego koniec. Dziękuję wszystkim moim fanom, tkórzy stworzyli dziś niesamowitą atmosferę. Teraz czas na rozczesanie włosów 😉 Jakieś rady?”

Zdjęcia z meczu:

539702948_Maria_Sony_Open_Rd3_014_122_430lo

544987416_Maria_Sony_Open_Rd3_071_122_170lo

539038121_Maria_Sony_Open_Rd3_012_122_559lo

Zdjęcie z pomeczowej konferencji prasowej:

BjYZq3gCAAAuYuR

Wypowiedzi z konferncji prasowej:

Wolałabyś być nazywana ładną czy trudną do pokonania?

“Wolałabym, żeby ludzie nazywali mnie ładną i trudną do pokonania (śmiech).”

“To był mecz, w którym miałam dużo okazji na jego szybsze zakończenie, ale nie zawsze umiałam to wykorzystać. Ona odbijała dziś niesamowicie. Jestem szczęśliwa, że mimo tego udało mi się dziś wygrać.”

“Kiedy jesteś w takiej sytuacji jak ja dziś, musisz myśleć egoistycznie: o sobie jako o zwycięzcy. Ale oczywiście pod koniec meczu to trudne, że jedna z nas musi pożegnać się z Miami, obie dałyśmy z siebie dziś wszystko co mogłyśmy.”

“Po takiej długiej przerwie potrzebuję takich spotkań. Dzięki nim buduję moją siłę zarówno mentalną jak i fizyczną. To dla mnie teraz bardzo ważne.”

W poniedziałkowym meczu IV rundy rywalką Marii będzie Belgijka Kristen Flipkens.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s