Maria w ćwierćfinale w turnieju w Miami

Wczoraj o 16:00 czasu polskiego, (11:00 czasu amerykańskiego), Maria Sharapova rozegrała mecz IV rundy turnieju Sony Open w Miami. Jej rywalką była Belgijka Kristen Flipkens. Mecz trwał 2 godziny i 4 minuty, a Maria wygrała stosunkiem 3:6 6:4 6:1.

Maria rozpoczęła mecz bardzo wolno i długo nie mogła znaleźć swojego rytmu gry. Belgijka szybko objęła prowadzenie 4:0 i pomimo tego, że Marii udało się raz przełamać serwis rywalki to jednak nie udało jej się wygrać pierwszego seta.

W drugim secie Maria zaczęła grać o wiele lepiej, podniosła poziom swoich uderzeń i serwisu wygrywajac tę partię 6:4.

W ostatnim, decydującym secie Maria miała już całkowitą kontrolę nad spotkaniem i wygrała go łatwo i szybko 6:1. Tym samym Sharapova awansowała do ćwierćfinału turnieju w Miami.

Oto oficjalne statystyki z meczu IV rundy Marii z Kirsten Flipkens. Jak widać Maria nie zaserwowała ani jednego asa serwisowego przy czym popełniła aż 10 podwójnych błędów serwisowych. Sharapova uzyskała również 23 bezpośrednio wygrane piłki przy 33 niewymuszonych błędach.

1979666_824176977598551_508997100_n

Zdjęcia z meczu IV rundy:

687642482_Maria_Sony_Open_Rd4_044_122_212lo

687852578_Maria_Sony_Open_Rd4_010_122_474lo

Pomeczowa konferencja prasowa:

1556896ae4af

“Zazwyczaj lubię grać mecz jako pierwsza, o tak wczesnej godzinie, ale dziś byłam na początku zdecydowanie za wolna i leniwa. Nic nie pracowało tak jak powinno w pierwszym secie. “

“Ona jest nietypową przeciwniczką. Nie ma w rozgrywkach zbyt wiele dziewcznyn, które grają slajsowany beckhand przez cały czas. Musiałam, więc przez cały czas przyzwyczajać się do tego i starać się grać moją grę.”

W walce o półfinał Maria zmierzy się z Czeszką Petrą Kvitovą rozstawioną w turnieju z numerem 8. Panie grały ze sobą dotychczas 6 razy i bilans spotkań jest korzystny dla Marii 4-2.

Ćwierćfinałowy pojedynek Sharapovej i Kvitovej już dziś o 18:00 czasu polskiego!