Maria awansowała do półfinału turnieju w Miami

Wczoraj o 18 czasu polskiego (13:00 czasu amerykańskiego), Maria Sharapova rozegrała ćwerćfinałowy pojedynek turnieju Sony Open w Miami. Jej rywalką była ósma obecnie rakieta świata: Czeszka Petra Kvitova. Maria wygrała mecz bez straty seta stosunkiem 7:5 6:1. Mecz trwał godzinę i 32 minuty.

Pierwszy set był niestabilny ze strony pań, które przełamywały swoje serwisy i popełniały sporo błędów. Przy stanie 6:5 dla Marii i serwisie Czeszki, Sharapova przełamała rywalkę do zera i tym samym wygrała pierwszą partię meczu.

W drugim secie Maria przejęła całkowitą kontrolę nad meczem i wygrała 5 gemów z rzędu obejmując szybkie prowadzenie 5:0. Kvitova do końca meczu zdołała jeszcze wygrać jednego gema, ale to ani trochę nie zaszkodziło Marii, która bez problemu zakończyła seta wynikiem 6:1 i tym samym awansowała do półfinału turnieju w Miami.

Oto oficjalne statystyki z ćwierćfinałowego meczu Sharapovej i Kvitovej. Maria zaserwowała w meczu jednego asa i cztery podwójne błędy serwisowe. Zagrała również 14 bezpośrednio wygranych piłek przy 22 niewymuszonych błędach:

MatchSummery

578101792_Maria_Sony_Open_25th_March_023_122_582lo

781125882_Maria_Sony_Open_25th_March_033_122_916lo

Wypowiedzi z pomeczowej konferencji prasowej:

“Pierwsze gemy tego meczu na pewno nie były na najwyższym poziomie w moim wykonaniu, więc cieszę się, że przetrwałam początkowy kryzys i zdołałam zacząć grać lepszy tenis.”

Petra jest jedną z najlepszych zawodniczek na świecie, ma na swoim koncie wygraną w Szlemie i niegdy nie możesz nie docenić takich tenisistek. Wiem do czego ona jest zdolna  na korcie i jak potrafi zagrać.”

“Mój czas przed meczem jest zawsze taki sam. Lubię spokojnie spędzić czas czytając, słuchając muzyki. Później mam rozgrzewkę, która trwa 20 minut, podczas której staram się wprowadzić w bojowy nastrój.”

“Serena jest dla mnie wielkim wyzwaniem i nie jest to żadnym sekretem, że w ostatnich latach mam z nią spory problem na korcie. Z drugiej strony cieszę się, ze dotarłam do tego momentu w turnieju gdzie zostają sami najlepsi.”

“Jako tenisistki startujemy z karierą po to, aby zostać gwiazdami kortu, a nie agencji modelek. Promocja i pokazywanie się na czerwonym dywanie nigdy nie było naszym głównym zajęciem. Cieszę się, że w przeciągu tych wszystkich lat miałam okazję promować firmy i chodzić na różne eventy, ale zawsze będę to powtarzać, że moim głównym zadaniem jest bycie jak najlepszą tenisistką.”

 

 

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s