Maria wygrywa turniej w Madrycie!!!

W  sezonie 2014 na kortach ziemnych, jak narazie, Maria Sharapova jest niepokonana. Po wygraniu turnieju w Stuttgarcie, Maria dwa tygodnie później wygrywa turniej Mutua Madrilena Open w Madrycie!

Mecz finałowy turnieju w Madrycie rozpoczął się wczoraj- 11 maja, o godzinie 16:30. Rywalką Sharapovej była Rumunka, obecnie numer 5 światowego rankingu, Simona Halep. Mecz trwał godzinę i 57 minut, Maria zwyciężyła wynikiem 1:6 6:2 6:3.

Po słabym pierwszym secie w wykonaniu Marii, nic nie zapowiadało na to, aby to Rosjanka sięgnęła po madrycki tytuł. W pierwszej partii Maria została zdominowana przez Rumunkę i przegrała ją 6:1.

Od tego momentu wszystko w tym meczu zaczęło się zmieniać. Uderzenia Sharapovej w końcu zaczęły lądować w korcie, grała mocno, agresywnie i rządziła na korcie. Kolejne dwa sety należały już tylko do Marii, która wygrała je stosunkiem 6:2 6:3. Tym samym Maria Sharapova sięgnęła po tytuł w turnieju Mutua Madrilena Open.

Oficjalne statystyki z finałowego meczu. Maria miała 0 asów serwisowych, przy 8 podwójnych błędach serwisowych, uderzyła też 22 bezpośrednio wygrane piłki przy 3o niewymuszonych błędach:

23

Madryt jest drugim w tym sezonie wygranym turniejem przez Marię, jest również 31 tytułem w karierze Marii.

Bilans Marii w tym sezonie na kortach ziemnych wygląda imponująco: 11:0, (Maria nie przegrała jeszcze meczu na tej nawierzchni w tym sezonie).

Do kolejnych imponujących statystyk Sharapovej należy dodać fakt, że od 2011 roku Maria na kortach ziemnych nie przegrała meczu z żadną zawodniczką oprócz Sereny Williams. Jej bilans to 46:3.

Zaraz po zdobyciu kolejnego tytułu Maria napisała na kamerce: “Dokonałam tego w Madrycie skarbie.”

wtaa12

Maria ze swoim 31 trofeum w karierze:

846271584_Maria_Madrid_Final__045_122_921lo

846206516_Maria_Madrid_Final__036_122_899lo

846467131_Maria_Madrid_Final__060_122_424lo

845431289_Maria_Madrid_Final__033_122_367lo

Poniżej filmik ze skrótem meczu oraz wręczeniem nagród dla zawodniczek. Podczas końcowej ceremonii była obecna była już rosyjska tenisistka Dinara Safina, która podczas turnieju w Madrycie oficjalnie ogłosiła zakończenie kariery.

Po meczu Maria napisała na Twitterze:

Bez tytułu

“Co za tydzień. Nigdy nieczego nie jesteśmy pewni na 100%. #DziękujęDrużyno.”

BnX2igACUAAnWK9

Bez tytułu2

“Popijam sok i szampana podczas kąpieli.”

BnYPkbKIAAAF6-r

Po wygranej w turnieju w Madrycie, który ma rangę Premier Mandatory, (pierwsza kategoria po Wielkim Szlemie), Maria awansuje w rankingu WTA na pozycję numer 7🙂