Maria wygrywa pierwszy mecz w Rzymie i awansuje do III rundy!

Turniej Internazionali BNL d’Italia w Rzymie, który jest ostatnim turniejem Marii przed wielkoszlemowym Rolandem Garrosem w Paryżu, rozpoczął się dla Rosjanki wczoraj. Maria rozegrała swoje spotkanie II rundy przeciwko Monice Puig z Puerto Rico, mecz trwał godzinę i 31 minut, Sharapova wygrała wynikiem 6:3 7:5.

Maria rozpoczęła mecz w dość wolnym i niezdecydowanym stylu. Widać było, że Sharapova “bada” kort i przyzwyczaja się do nowych warunków. Przez to Monica objęła na samym początku prowadzenie 2:0, Maria jednak od tego momentu zdołała wygrać trzy gemy z rzędu i objąć prowadzenie 3:2. Następnie, przy stanie 4:3 przełamała rywalkę oraz wygrała swoje podanie, tym samym wygrywając pierwszą partię 6:3.

W drugim secie, początek znowu nie układał się po myśli Sharapovej. Monica objęła prowadzenie 2:0 i dopiero przy stanie 4:1 dla tenisistki z Puerto Rico, Maria wzięła się za odrabianie strat i wygrała seta 7:5. Piłka meczowa dla Marii zakończyła się po wyrzuceniu przez Monicę returnu na out. Tym samym Rosjanka awansowała do III rundy turnieju Internazionali BNL d’Italia w Rzymie.

Jest to 12 mecz z rzędu wygrany przez Marię. Od końcówki kwietnia Sharapova, jak narazie, jest niepokonana.

103158331_Maria_Internazionali_BNL_dItalia_Day_4_008_122_357lo

104008299_Maria_Internazionali_BNL_dItalia_Day_4_030_122_145lo

Wypowiedzi z pomeczowej konferencji prasowej:

“Miałam wolny start w tym meczu. Każdy turniej w nowym miejscu i znowymi warunkami wymaga ode mnie nowych nawyków. Zazwyczaj zajmuje mi to trochę czasu, aby przyzwyczaić się do nowości, ale czuję się tutaj bardzo dobrze. Cieszę się, że zdołałam wygrac mecz w dwóch setach mimo mojego słabego początku w obu tych partiach.”

“Monica jest agresywną zawodniczką, odbija wiele piłek, nie daje nic za darmo. Ten mecz był wyzwaniem, więc tym bardziej cieszę się, że znalazłam sposób na wygraną i nie poddałam się jej stylowi gry.”

W dzisiejszym meczu III rundy Maria zmierzy się z z Serbką Aną Ivanovic. Mecz rozpocznie się o godzinie 14:00.