Drabinka wielkoszlemowego Wimbledonu w Londynie!

Już w najbliższy poniedziałek rozpocznie się trzeci w tym sezonie wielkoszlemowy turniej. Tradycyjnie na przełomie czerwca i lipca rozgrywany jest w Londynie słynny Wimbledon, najstarszy wśród wszystkich Szlemów.

Dziś o godzinie 11:00 nastąpiło losowanie turniejowej drabinki, czyli umiejscowienie zawodników w odpowiednich polach drabinki, dzięki czemu wiemy mniej więcej kogo zawodnicy spotkają na swojej drodze.

Maria Sharapova w Wimbledonie będzie rozstawiona z numerem 5. Losowanie drabinki nie było niestety dla Marii zbyt łaskawe i jej droga do finału jest bardzo trudna.

W meczu I rundy Maria zagra z brytyjską zawodniczką Samanthą Murray. Maria nigdy nie grała przeciwko tej tenisistce, więc będzie to ich pierwsze spotkanie.

W II rundzie potancjalną rywalką Marii może być szwajcarska tenisistka Timea Bacsinszky.

W III rundzie Maria może spotkać niezwykle groźną zawodniczkę włoską Camilę Giorgi lub Rosjankę Anastasię Pavlyuchenkovą

W IV rundzie najprawdopodobniej czeka Marię pojedynek z dobrze grającą Niemką Angelique Kerber

W ćwierćfinale Sharapovą czeka najgorsze z możliwych zadań. Jej rywalką będzie tu numer 1 światowego rankingu Serena Williams, która jest główną faworytką do wygrania tytułu w Londynie.

W półfinale Marię może czekać spotkanie z Rumunką Simoną Halep lub Niemką Sabine Lisicki

W zeszłym roku Maria odpadła w Wimbledonie już w II rundzie. Jak się później okazała zmagała się już wtedy z kontuzją barku i nie była w stanie grać tego co potrafi.

Najlepszym rezultatem Marii w tym turnieju jest oczywiście wygrana w 2004r. W tym roku mija 10 lat odkąd Maria zwyciężyła na legendarnych kortach Wimbledonu.

Zdjęcia z tegorocznych, wimbledońskich treningów:

BqgC-NLCYAAJjRO

BqUWZBYCAAAgGTd

BqWYo3HCcAAY2gR

 

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s