Konferencja prasowa Marii przed Wimbledonem

Już jutro, 23 czerwca, rozpoczyna się legendarny, najstarszy z tenisowych turniejów wielkoszlemowych, Wimbledon w Londynie.

Tradycyjnie już, w sobotę przed turniejem odbywa się tzw. media day, czyli dzień podczas  którego czołowi tenisiści na świecie udzielają mediom wywiadów oraz pojawiają się na specjalnej konferencji prasowej.

Z twittera Marii:

Bez tytułu

“Media hour przed Wimbledonem”

BqqK8saIYAA8-nu

Zdjęcia Marii z konferencji prasowej:

51d97e089c42

9a2d68e3813a

Wypowiedzi z konferencji prasowej:

“Nie myślę za często o moim niedawnym zwycięstwie na Roland Garros oraz o zwycięstwie 10 lat temu tu na Wimbledonie. Przypominam sobie o moich zwycięstwach tylko jeśli potrzebuję poprawy nastroju i większego zmotywowania.”

“Moje zwycięstwo w Londynie 10 lat temu, dalej jest dla mnie świeże i wydaje mi się, że miało miejsce wczoraj. To było 10 lat temu, a ja dalej jestem tutaj i rywalizuję na najwyższym poziomie. Ciągle mam  w sobie tyle motywacji i chęci do uprawiania tego sportu.”

“Myślę, że kiedy wygrywasz Szlema w wieku 17 lat, to nie masz innego wyjścia jak wrócić do ciężkiej pracy  i wygrać kolejnego Szlema. Byłam z siebie niesamowicie dumna, że jako nastolatka zdołałam unieść presję po zwycięstwie w Wimbledonie i wygrac jeszcze US Open. To były dla mnie wielkie momenty jako nastolatki i tamte wspomnienia przypominają mi jak bardzo jestem zdeterminowana i chętna zwycięstw.”

“Szczerze mówiąc nie miałam zbyt wiele czasu na świętowanie mojego zwycięstwa na Roland Garros. Między paryskim Szlemem a Wimbledonem dzielą nas tylko dwa tygodnie, więc należy jak najszybciej zaczynać przygotowania do grania na zupełnie innej nawierzchi.”

Na pytanie co odpowiedziałaby tym, którzy krytykują jej częste pojawianie się na eventach sponsorskich i czerwonych dywanach, Maria skwitowała krótko:

“Moje zwycięstwo we French Open dwa tygodnie temu.”

 

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s