Maria w III rundzie Wimledonu

W czwartek, 26 czerwca, Maria Sharapova rozegrała mecz II rundy turnieju wielkoszlemowego Wimbledon w Londynie.

Rywalką Marii była Szwajcarka, Timea Bacsinszky. Sharapova potrzebowała dokładnie godziny, aby pokonać swoją przeciwniczkę wynikiem 6:2 6:1.

Maria przełamała swoją rywalkę już na początku pierwszego seta i to bez straty punktu. W pierwszej partii Sharapova przełamała Timeę aż trzy razy i to pozwoliło jej na komfortowe zwycięstwo w pierwszym secie.

Drugi set układał się mniej więcej tak samo, czyli również po myśli Rosjanki. Maria na początku objęła szybkie prowadzenie 3:1 i nie pozwoliła Szwajcarce na wygranie ani jednego gema do końca spotkania. Mecz zakończył się zwycięskim uderzeniem Marii z forehandowego volleya i tym samym Sharapova awansowała do III rundy londyńskiego Wimbledonu.

Zdjęcia z meczu II rundy Wimbledonu:

Maria+Sharapova+Wimbledon+Day+4+Uxh9uDbsQtLx

Maria+Sharapova+Wimbledon+Day+4+5mpg2RHI5iMx

Maria+Sharapova+Wimbledon+Day+4+RyME9f1-6G3x

Wypowiedzi z pomeczowej konferencji prasowej:

Bez tytułu

“Pierwsze mecze na trawie są niezwykle ważne, ponieważ przyzwyczajam się do zupełnie nowej nawierzchni, i na podstawie tych spotkań jestem w stanie sprawdzić co koniecznie trzeba jeszcze poprawić. Korty do treningów są troszkę inne niż te do grania spotkań, więc to ważne, aby z tych pierwszych meczów wyciągać wnioski.”

“Rzeczywiście tego dnia, ale rok temu, odpadło z Wimbledonu mnóstwo świetncyh zawodników i faworytów do wygrania tytułu. Cieszę się, że w tym roku jestem już krok dalej niż w zeszłym”

“Moja następna przeciwniczka, (Alison Riske), gra świetnie na trawie. Grałam z nią kilka lat temu w Birmingham i miałam spore problemy. Ten mecz będzie wyzwaniem, ale nie mogę się go już doczekać.”

“Nie lubię porównywać do siebie mojej własnej gry. Zawsze patrzę do przodu i na dany moment chcę grać najlepiej jak potrafię.”

“Kibicuję wielu krajom na mistrzostwach świata w piłce nożnej, ponieważ moi współpracownicy są z różnych miejsc na świecie. Nie jestem wielką fanką piłki nożnej, ale to miłe kibicować razem w domu i czuć fajną atmosferę i podekscytowanie meczem. Robimy grilla, siadamy przed telewizorem i jest bardzo miło. Niestety to już chyba reguła, że zawsze omijają mnie gole, (śmiech), wychodzę tylko na chwilkę, wracam i okazuje się, że drużyna zdobyła gola (śmiech).”

 

 

 

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s