Magazyn Harper’s Bazaar: 5 minut z Marią Sharapovą

Harper’s Bazaar to od lat jeden z najbardziej popularnych i eksluzywnych magazynów dotyczących mody na świecie. Magazyn bardzo starannie dobiera gwiazdy, które pojawią się na łamach magazynu i nigdy nie są to wybory przypadkowe.

W trakcie tegorocznego, czerwcowego eventu Sugarpovej w domu handlowym Selfridges w Londynie, (więcej o evencie w notce na ten temat), Maria udzieliła krótkiego wywiadu brytyjskiemu wydaniu magazynu Harper’s Baazar.

wordpress748317-2db56c8e-f85d-11e3-bc1b-0a3be47ed953

Dla sportowca zdrowie jest jednym z najważniejszych aspektów w karierze. Co robisz, aby być pewną, że jesteś w absolutnie najlepszje kondycji zdrowotnej?

Myślę, że wszystko toczy się wokół zbalansowanej diety i życia. Codziennie rano po obudzeniu się wypijam pół litra wody co oczyszcza mój organizm i pomaga mi dobrze rozpocząć dzień. Podczas turniejów nie piję w ogóle kofeiny i staram się odnaleźć źródła energii w innych produktach. Piję warzywne koktajle z kapusty włoskiej i szpinaku, dodaję do nich wodę kokosową i to sprawia, że są nie tylko bardzo zdrowe, ale też pyszne.

Jak dbasz o siebie kiedy nie grasz w turniejach?

Lubię po prostu się relaksować. Kiedy mam okazje jechać na wakację szukam miejsca gdzie jest ciepło i jest piękna plaża. Jadę na nie z moimi pzyjaciółkami lub chłopakiem. To świetne uczucie, wyjechać na kilka dni z miasta, żyć bez telefonu i kolejnych zobowiązań.

Jak przygotowujesz się do takich ważnych turniejów jak chociażby Wimbledon?

Jestem z tourze już tyle lat, że przygotowywanie się do takich turniejów jest dla mnie rutyną. Dla mnie najwazniejszy jest wypoczynek fizyczny, ale też mentalny. Dzięki temu zachowujemy świeżość i mamy ochotę do rywalizacji na najwyższym poziomie.

Jak radzisz sobie z presją podczas turniejów?

Jestem ciągle wśród mojej drużyny i trenera oraz przyjaciół. Lubię podczas turnieju wykreować sobie moją własną przestrzeń, w której mieszkam i zamienić ją w przytulne miejsce, w którym relaksuje się i zapominam o uczestnictwie w turnieju. Lubię gotować, więc często przygotowuje coś dla mnie i moich współtowarzyszy. Staramy się jeść razem posiłki i porozmawiać o czymś zupełnie innym niż tenis.

Tenis to dyscyplina dzięki której kobiety stają się gwiazdami na całym świecie. Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Tenis jest rzeczywiście bardzo międzynarodowy. Wiele kobiet na całym świecie gra w tenisa nie tylko dlatego, że jest to świetne ćwiczenie dla ciała, ale też z powodów towarzyskich, należą do różnych klubów. Tenisistki z pierwszej “10” rankingu są z różnych miejsc na świecie i jest to unikatowe.

Jak zachęciłabyś młode kobiety do uprawiania sportu?

Kiedy jesteś młody masz dużo zainteresowań i chcesz się sprawdzić w różnych dziedzinach. Ale to w sporcie jesteś w stanie odnaleźć najlepszy sposób na wyciągnięcię z siebie pokładów waleczności, pracowitości i pasji. Sport wymaga poświęceń i ciężkiej pracy, ale jeśli spełniasz warunki to przychodza do Ciebie niesamowite rzeczy w postaci ogromnych sukcesów.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s