Maria najbardziej wpływową gwiazdą rosyjską na świecie!

Maria Sharapova od lat widnieje na listach najlepiej zarabiających sportsmenek na świecie. Oprócz milionów zarobionych na korcie, Rosjanka otrzymuje ogromne profity od wielkich koncernów i luksusowych marek, które reprezentuje swoim nazwiskiem. Od dwóch lat prowadzi również swoją własną firmę o nazwie Sugarpova, a od kilku miesięcy jest współwłaścicielką firmy Supergoop!

Rosyjskie wydanie magazynu Forbes, który zajmuje się biznesem i gospodarką oraz słynie z publikowania list najbogatszych ludzi świata, opublikował właśnie listę najbardziej wpływowych Rosjan na świecie.

Maria Sharapova drugi raz z rzędu została najbogatszą gwiazdą rosyjską na świecie!

Na korcie Rosjanka zarobiła w tym roku prawie 4 miliony dolarów. To jednak “nic” w porównaniu do jej zarobków poza kortem. Maria na samych kontraktach reklamowych zarabia rocznie 24 miliony dolarów! Przypomnę, że Sharapova jest obecnie ambasadorką szwajcarskiej, luksusowej firmy zegarków TAG Heuer, swoim imienem reprezentuje markę Porsche, udziela nazwiska do promocji francuskiej wody mineralnej Evian, ma kolekcję butów i torebek w firmie Cole Haan, jest twarzą perfum Luck firmy Avon oraz promuje malezyjską firmę telekomunikacyjną Celcom. Oprócz tego jak pisałam wcześniej prowadzi swoją firmę Sugarpova oraz jest współwłaścicielką firmy Supergoop.

Nic nie zapowiada tego, aby Sharapova w najbliższych latach miała oddać komuś koronę. Na korcie cały czas reprezentuje świetny poziom wygrywając najważniejsze turnieje, a firmy wręcz biją się o to, aby je reprezentowała. Przypomnę, że Maria nie skończyła jeszcze 30 lat!

sharapova-forbes-600x400

Advertisements

One thought on “Maria najbardziej wpływową gwiazdą rosyjską na świecie!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s