Maria w III rundzie turnieju Rogers Cup w Montrealu

Wczoraj, 6 sierpnia, o godzinie 20:00 czasu polskiego, (14:00 czasu kanadyjskiego), Maria Sharapova rozegrała mecz II rundy turnieju Rogers Cup w Montrealu, (Kanada).

Rywalką Marii w II rundzie turnieju była Hiszpanka Garbine Muguruza. Mecz obu pań trwał 2 godziny i 11 minut, Sharapova wygrała stosunkiem 4:6 6:3 6:1.

Pojedynek ten był pierwszym meczem Marii od ponad miesiąca. Tym samym początek był w wykonaniu Rosjanki bardzo przeciętny. Muguruza pewnie wygrała pierwszą partię spotkania, piłka setowa dla Hiszpanki zakończyła się trafieniem w siatkę ze strony Marii.

Drugi set również rozpoczął się dla Sharapovej niezbyt przyjemnie. Garbine już na początku przełamała Marię i prowadziła 2:1 i 40:00 przy swoim serwisie. Rosjanka jednak po raz kolejny w swojej karierze pokazała, że dla niej nie istnieją beznadziejne sytuacje, podniosła poziom swojej gry i wygrała kolejne 5 z 6 gemów i tym samym wygrała całą drugą partię. Piłka setowa dla Marii zakończyła się dla niej udanym serwisem, z którym nie poradziła sobie Hiszpanka i wyrzuciła piłkę na out.

Trzecia partia to już w całości dominacja gry Sharapovej, która oddała Muguruzie zaledwie jednego gema. Piłka meczowa dla Marii zakończyła się po uderzeniu piłki przez Garbine w siatkę.

Tym samym Maria wygrała pierwszy mecz po wakacyjnej przerwie w trzech setach, prezentując dobry poziom gry i awansując do III rundy kanadyjskiego turnieju Rogers Cup.

Oto oficjalne statystyki z meczu Marii i Garbine. Jak widać Maria miała 9 asów serwisowych przy 9 podwójnych błędach serwisowych oraz 33 bezpośrednio wygrane piłki przy 37 niewymuszonych błędach.