Przegrana w półfinale turnieju w Cincinnati

Wczoraj o godzinie 19:00 czasu wschodnio amerykańskiego, (1:00 w nocy czasu polskiego), Maria rozegrała półfinałowy mecz turnieju Western & Southern Open w Cincinnati. Rywalką Marii była Serbka Ava Ivanovic. Mecz trwał 2 godziny i 46 minut, Rosjanka przegrała spotkanie wynikiem 2:6 7:5 5:7.

Po raz kolejny w tym sezonie Maria odnotowała w meczu bardzo słaby początek, który dał rywalce szansę na rozpęd i objęcie szybkiego prowadzenia. Ana Ivanovic wygrała pierwszą partię 6:2, a piłka setowa była zwycięskim uderzeniem returnowym z backhandu przez Serbkę, po słabym serwisie Marii.

W drugim secie Ana objęła prowadzenie 4:0, mając podwójne przełamanie serwisu Sharapovej wydawało się, że w tym meczu już nic ciekawego się nie wydarzy. Otóż nic bardziej mylnego, Rosjanka po raz kolejny udowodniła, że gra do ostatniej piłki i dzięki swojej zaciętości i waleczności zdołała wygrać drugiego seta stosunkiem 7:5. Maria zakończyła tego seta asem serwisowym.

Trzeci set był bardzo burzliwy i od początku trudno było wskazać faworytkę. Panie przełamywały swoje serwisy nawzajem. Przy stanie 6:5 dla Serbki, Maria niestety przegrała swoje podanie co tym samym oznaczało przegranie całego seta i meczu. Piłka meczowa zakończyła się dla Serbki po jej świetnym przyspieszeniu a backhandu, którego Maria nie była w stanie odebrać.

Oto oficjalne statystyki z meczu Marii i Any. Jak widać Rosjanka miała 2 asy serwisowe przy 9 podwójnych błędach serwisowych oraz 28 bezpośrednio wygranych piłek przy 58 niewymuszonych błędach.

BvNJucuCUAIo-RA

Zdjęcia z meczu:

Maria+Sharapova+Western+Southern+Open+Day+1lxYf7cga0xl

Maria+Sharapova+Western+Southern+Open+Day+AG4uD2a4Ww-l

Maria+Sharapova+Western+Southern+Open+Day+6CL2yQB7cIkl

Wypowiedzi z pomeczowej konferencji prasowej:

BvNVzKHIcAAU0_x

“Odróciłam losy spotkania i dałam sobie szansę na walkę i wygranie meczu,  ale to niestety nie wystarczyło, aby być dziś zwyciężczynią.”

“W tym momencie jestem po prostu zadowolona, że zbliża się US Open, że nie mam kontuzji i w końcu mogę w nim zagrać.”

O wzięciu przerwy przez Anę:

“Nie dostałam jasnego przekazu o co chodzi. To mógł być tylko niepokój z jej strony, ale nie jestem pewna dlaczego musiała zmierzyć ciśnienie. Po całym zdarzeniu zagrałyśmy bardzo długi punkt i Ana czuła się dobrze, więc nie rozumiem do końca co się stało. Wygrałam tego gema, ale to jednak wprowadza pewne zamieszanie do gry. Zastanawiasz się o co chodzi, bo z jednej strony nastąpił problem medyczny, a z drugiej przeciwnik gra bardzo dobrze. To trochę sprzeczny przekaz, ale na szczęście udało nam się dokończyć mecz bez większych problemów.”

 

 

 

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s