Maria awansowała do II rundy wielkoszlemowego US Open

Wczoraj o godzinie 20:00 czasu amerykańskiego, (2:00 w nocy czasu polskiego), Maria Sharapova rozegrała swój pierwszy mecz w tegorocznej edycji wielkoszlemowego US Open w Nowym Jorku. Rywalką Marii była jej rodaczka Maria Kirilenko. Mecz trwał 1 godzinę i 39 minut, Sharapova wygrała wynikiem 6:4 6:0.

Mecz Marii Sharapovej i Marii Kirilenko zainaugurował sesję wieczorną podczas tegorocznego US Open.

Sharapova ten mecz rozpoczęła dość wolno i nie w swoim rytmie. Jej przeciwniczka objęła prowadzenie 4:2. Jednak dzięki świetnym rozegraniu przez Sharapovą kolejnych gemów, stan meczu wyrównał się na 4:4, a w rezultacie Sharapova wygrała całego seta 6:4, nie oddając już Kirilenko w tej partii ani jednego gema. Piłka setowa dla Sharapovej zakończyła się jej zwycięzkim uderzeniem z forehandu.

Drugi set to już w całości festiwal bardzo dobrej gry Marii Sharapovej. Sharapova nie oddała w tym secie Kirilenko ani jednego gema, wygrała całą partię 6:0, a piłka meczowa zakończyła się dla Sharapovej po podwójnym błędzie serwisowym ze strony Kirilenko.

Oto oficjalne statystyki z meczu Marii z Marią Kirilenko. Jak widać Sharapova miała 5 podwójnych błędów serwisowych oraz 15 bezpośrednio wygranych piłek przy 18 niewymuszonych błędach.

Bez tytułu

Zdjęcia z meczu I rundy wielkoszlemowego US Open w Nowym Jorku:

Maria+Sharapova+US+Open+Day+1+bweqhYTQy56l

Maria+Sharapova+US+Open+Day+1+DxOmnGM73Edl

Maria Sharapova

Wypowiedzi z pomeczowej konferencji prasowej:

INT_20140826_322000963936_FixMariaSharapovaDay1_640x360

“Kilka razy na samym początku meczu miałam szanse, żeby ją przełamać, ale ich nie wykorzystałam. Ona na początku grała bardzo solidnie, niewiele się myliła. Ale pomijając początkowe gemy, które były słabsze w moim wykonaniu, w trakcie trwania meczu zaczęłam się czuć bardzo dobrze i jestem ogólnie zadowolona z mojego występu.”

“Uwielbiam kort centralny tu w Nowym Jorku. Od ludzi czuć miłość do sportu i chęć kibicowania. Zawsze czuję motylki w brzuchu, kiedy wychodzę tu podczas sesji wieczornej zagrać swój mecz.”

“Ja i Maria Kirilenko spędziłyśmy ze sobą mnóstwo czasu w dzieciństwie. Trenowałyśmy razem, grałyśmy na juniorskich turniejach, mamy wspólną historię. Ale kiedy wychodzisz na kort takie rzeczy w ogóle się nie liczą, chcesz być zwycięzcą turnieju, więc chcesz pokonać osobę po przeciwnej stronie siatki.”

“Jeśli mogłabym wprowadzić jakąś zmianę w regulaminie to chciałabym, aby zawodnicy płacili za przerwy medyczne, (śmiech). Myślę, że wielu zawodników nie bierze tych przerw uczciwie. Takie przerwy wybijają z rytmu. Oczywiście są różne rodzaje takich przerw, mogą być bardzo krótkie. Są takie, które przekraczają czas wyznaczonych minut oraz takie podczas których zawodnik wychodzi z kortu na bardzo długo. Oczywiście moim zadaniem w takich chwilach jest pozostać skupioną i rozgrzaną.”

“Przerwy medyczne nigdy nie wytrąciły mnie z równowagi, nie pamiętam, żeby kiedykolwiek mi w czymś przeszkodziły, nie czuję się ofiarą, chodzi bardziej o to, aby tenisiści brali takie przerwy gdy naprawdę coś im dolega, a nie traktowali tych przerw jako zagrywki taktycznej.”

 

 

 

 

 

 

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s