Maria w IV rundzie wielkoszlemowego US Open

Wczoraj, 29 sierpnia, późnym wieczorem czasu amerykańskiego, (u nas był już 30 sierpnia nad ranem), Maria Sharapova rozegrała mecz III rundy wielkoszlemowego turnieju US Open w Nowym Jorku. Mecz trwał godzinę i 41 minut, Maria wygrała wynikiem 6:2 6:4.

Pierwszy set trwał 40 minut. Sharapova rozpoczęła mecz pewnie i objęła szybkie prowadzenie 3:0. W całym secie Maria nie miała żadnej trudnej dla siebie sytuacji. Piłka setowa dla Rosjanki zakończyła się po podwójnym błędzie serwisowym Sabine. Maria wygrała pierwszą partię 6:2.

Drugi set był trochę bardziej zacięty niż pierwsza partia. Sabine Lisicki już na początku tej partii objęła prowadzenie 3:1. Sharapova zdołała jednak przełamać powrotnie Niemkę i wyrównać stan seta na 3:3. Od tej pory Maria wygrała dwa gemy z rzędu i wyszła na prowadzenie 5:3 z szansą na zakończenie seta, ponieważ po swojej stronie miała serwis. Niestety Rosjanka nie utrzymała swojego podania i stan seta wynosił 5:4 dla Marii. Sharapova jednak, zmobilizowała się i przełamała serwis Lisickiej tym samym wygrywając seta i cały mecz. Piłka meczowa zakończyła się mocnym i pewnym uderzeniem forehandowym Sharapovej, które Sabina wyrzuciła na out.

Oto oficjalne statystyki z meczu Marii. Jak widać Maria miała 0 asów serwisowych przy 8 podwójnych błędach serwisowych oraz 14 bezpośrednio wygranych piłek przy 24 niewymuszonych błędach.

Bez tytułu65656565

Zdjęcia z meczu III rundy wielkoszlemowego US Open:

NGHcGpkH6qY

Maria+Sharapova+US+Open+Day+5+sxiBge1WdrGx

Maria+Sharapova+US+Open+Day+5+o6MjqZXpXsQx

Wypowiedzi z pomeczowej konferencji prasowej:

Bez tytułu

“Mój serwis rzeczywiście nie funkcjonował dziś najlepiej, więc czułam, że muszę to zrekompensować innymi elementami mojej gry. Uważam, że mi to wyszło. Ona jest bardzo agresywną zawodniczką i jest zdolna do grania świetnego tenisa. Byłam na to gotowa i pokonałam to wyzwanie.”

“Moja kolejna przeciwniczka, (Caroline Wozniacki), ma jak do tej pory świetny sezon na kortach twardych. Podnosi swój poziom od kilku miesięcy. Chociaż nie grałyśmy od jakiegoś czasu, to jednak mamy za sobą wiele wspólnych meczów. Jeśli chodzi o grę to nie ma między nami sekretów. Oczekuję bardzo fizycznego meczu, ponieważ ona odbija mnóstwo piłek. To będzie ciężki mecz.”

“Podczas turnieju koncentruje się głównie na mojej drodze do finału. Oczywiście nie będę kłamać, wiem co się dzieje w turniejowej drabince, czasem nawet oglądam jakieś mecze. Nie można kogoś nazważ 100% faworytem. Rozgrywamy przecież mecz, nikt nie wychodzi na kort po to, aby przegrać. To dodaje temu wszystkiego dodatkowych emocji.”

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s