Maria oficjalnie zakwalifikowana do turnieju mistrzyń w Singapurze!

Dziś, 10 września 2014r., WTA, (Womens Tennis Assocation), oficjalnie podało do wiadomości iż Maria Sharapova zakwalifikowała się do turnieju mistrzyń, który w tym roku odbędzie się w Singapurze.

Turniej Mistrzyń to turniej, który zgodnie z tradycją kończy cały tenisowy sezon. Występuje w nim zawsze tylko  “8” najlepszych zawodniczek sezonu, które są wyłaniane na podstawie rankingu WTA Race.

Turniej Mistrzyń co kilka lat odbywa się w różnych miejscach na świecie. Tegoroczna edycja odbędzie się w Singapurze po raz pierwszy. Głównym sponsorem turnieju będzie firma SC Global. Z oficjalnego twittera WTA: Bez tytułu “@MariaSharapova zakwalifikowana do turnieju mistrzyń w Singapurze.” BxH6UaTIUAAgyiQ

Choć przed nami jeszcze dwa turnieje przed zawodami w Singapurze, (Wuhan i Pekin), możemy już powoli podsumować ten sezon Marii.

Najważniejszym osiągnięciem Sharapovej w tym roku jest przede wszystkim zdobycie piątego w karierze Szlema: Maria wygrała w Roland Garros w Paryżu. Oprócz tego Rosjanka wygrała dwa prestiżowe turnieje: w Stuttgarcie i w Madrycie. Maria osiągnęła także półfinały w turniejach w Brisbane, Paryżu, Miami i Cincinnati.

Oto specjalnie przygotowana “mapka” turniejów i osiągnięć Marii w tym sezonie. BxIDKVCCYAAMaB4

W swojej karierze Maria do turnieju mistrzyń zakwalifikowała się osiem razy. W ubiegłym roku Sharapova musiała się wycofać z tej prestiżowej imprezy z powodu kontuzji barku. Jej najlepszym rezultatem w turniejach mistrzyń jest wygrana z 2004 roku.

Maria na temat tegorocznej kwalifikacji do turnieju w Singapurze:

“Jestem niezwykle podekscytowana, że zakwalifikowałam się do Turnieju Mistrzyń w Singapurze. Turniej Mistrzyń jest najtrudniejszym wyzwaniem w ciągu całego sezonu, gra tu osiem najlepszych zawodniczek roku”

“Najtrudniejszym meczem jaki grałam w historii finałów WTA był mecz przeciwko Justine Henin w 2007r. Był on bardzo emocjonujący, było w nim mnóstwo zwrotów akcji, a publiczność niezwykle go przeżywała.”

Turniej Mistrzyń w Singapurze rozpocznie się 20 października 2014r.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s