Maria wygrywa turniej China Open w Pekinie!

5 października 2014r. okazał się szczęśliwym dniem dla Marii Sharapovej oraz wszystkich jej fanów. Otóż tego dnia Rosjanka wygrała turniej rangi Premier Mandatory, (najwyższa kategoria po Wielkim Szlemie), China Open w Pekinie!

Jest to 4 turniejowe zwycięstwo Marii w tym sezonie i pierwsze w karierze Rosjanki w Pekinie. Warto podkreślić, że po raz pierwszy od roku 2006 Maria wygrała w jednym sezonie więcej niż 3 turnieje.

Ważną informacją jest również to, że dzięki zwycięstwu w Pekinie Rosjanka powróciła na pozycję numer 2 w światowym rankingu WTA!

Rywalką Marii we wczorajszym, finałowym pojedynku w Pekinie była Czeszka Petra Kvitova. Mecz Pań trwał 2 godziny i 28 minut. Sharapova zwyciężyła wynikiem 6:4 2:6 6:3.

Na samym początku meczu to Czeszka Kvitova objęła prowadzenie 2:0. Maria jednak swoim zwyczajem nie poddawała się i wywalczyła przełamanie serwisu Petry oraz ostatecznie wyszła na prowadzenie 5:4. W tym momencie Rosjanka przełamała serwis Kvitovej i tym samym wygrała pierwszą partię 6:4. Piłka setowa zakończyła się dla Marii po backhandowym błędzie Kvitovej.

Drugi set w całości należał do Kvitovej. Czeszka grała na bardzo wysokim poziomie, a Sharapova niestety pomagała jej jak mogła. Petra wygrała tego seta 6:2, a piłka setowa zakończyła się dla niej po jej zwycięzkim uderzeniu forehandowym.

W decydującym secie Sharapova już na początku objęła prowadzenie 2:0. Wprawdzie w trakcie trwania seta Maria dała się przełamać rywalce jednak ostatecznie to właśnie ona wygrała set 6:3. Piłka meczowa zakończyła się dla Marii po jej udanym serwisie, którego nie była w stanie odebrać Petra.

Z twittera Marii:

Bez tytułu

“Przekonanie się o tym jak ciężkie jest to trofeum zajęło mi kilka lat. Czekanie było tego warte. Dziękuję Pekinie za cudowny tydzień.”

BzN6NueCEAAZ6LH

Zdjęcia z finału turnieju China Open w Pekinie:

(SP)CHINA-BEIJING-TENNIS-CHINA OPEN

U2874P675T68D738F1506DT20141005191605

U2874P675T68D738F1508DT20141005191605

A oto cała ceremonia wręczenia nagrody dla finalistek turnieju China Open w Pekinie. Z godnie z tradycją tenisistki otrzymały puchary, w przypadku finalistki Petry był to puchar przypominający talerz, a w przypadku zwyciężczyni był to sporych rozmiarów tradycyjny puchar. Po wręczeniu nagród każda z tenisistek dała krótkie przemówienie:

Wygrany tytuł w Pekinie jest 33 wygranym turniejem w karierze Marii!

Sharapova jako zwyciężczyni tak dużego turnieju, po finale wzięła udział w sesji zdjęciowej z pucharem: