Plan turniejowy Marii na sezon 2015!

Od zakończenia sezonu 2014 minął niecały miesiąc, ale Maria już zaczyna plany i przygotowania do nowego sezonu tenisowego 2015.

Dziś, trener Marii, Sven Groeneveld, ogłosił, że przyleciał do USA, aby zacząć treningi z Sharapovą, a na oficjalnej stronie Marii pojawiła się rozpiska turniejowych występów Rosjanki w sezonie 2015.

Oto plany startowe Marii na sezon 2015:

1. Sharapova, tradycyjnie już, rozpocznie sezon w Brisbane (Australia), na turnieju Brisbane International, który rozpocznie się 4 stycznia. W zeszłym roku Maria doszła w nim do półfinału.

2. Kolejnym turniejem będzie wielkoszlemowy Australian Open w Melbourne. Pierwszy Szlem w sezonie rozpocznie się 19 stycznia. W zeszłym roku Maria osiągnęła tu 4 rundę.

3. Następnie Sharapova weźmie udział w drużynowych rozgrywkach Fed Cup, które odbędą się w Krakowie. Rywalkami Rosjanek będą Polki. Rozgrywki zaczną się 7 lutego.

4. Kolejny turniej to debiut dla Marii. Sharapova zagra w Abierto Mexicano Telcel w Acapulco, (Meksyk). Turniej zaczyna się 24 lutego.

5. Tradycyjnie, na początku marca, najlepsi tenisiści, w tym także i Maria, zawitają na turniej do Indian Wells, który zacznie się 4 marca. Rok temu Maria pożegnała się z turniejem w 2 rundzie.

6. Po turnieju w Indian Wells, przyjdzie czas na kolejny turniej w USA. Tym razem będzie to Miami Open, które zacznie się 24 marca. Rok temu Maria doszła tu do półfinału.

7. Sezon na mączce Sharapova rozpocznie w Stuttgarcie na turnieju Porsche Tennis Grand Prix. Turniej zacznie się 20 kwietnia. Rok temu Maria została mistrzynią tego turnieju.

8. Następnie Sharapova przeniesie się do Madrytu na turniej Mutua Madrilena Open, w którym rok temu również została zwyciężczynią. Rozgrywki w Hiszpanii zaczną się 2 maja.

9. Internazionali BNL d’Italia to kolejny turniej na mączce, jednak rozgrywany w Rzymie. Rok temu Maria doszła w nim do ćwierćfinału. Turniej zacznie się 11 maja.

10. Koniec maja to tradycyjnie już rozpoczęcie drugiego w sezonie wielkiego szlema. Tym razem chodzi o Roland Garros w Paryżu. Rok temu Maria wygrała ten turniej w wielkim stylu. W tym roku rozpocznie się on 26 maja.

11. Kolejnym turniejem będzie znowu wielki szlem. Chodzi o słynny Wimbledon w Londynie. Rok temu Maria osiągnęła tu 4 rundę. Turniej zaczyna się 30 czerwca.

12. Po krótkiej przerwie, Marię na korcie zobaczymy ponownie 10 sierpnia. Wtedy to, rozpocznie się turniej Rogers Cup w Toronto. Rok temu Maria doszła tu do 3 rundy.

13. Następnie Rosjanka zagra w turnieju Western & Southern Open w Cincinnati. Rok temu Maria doszła w tym turnieju do półfinału. Turniej zacznie się 17 sierpnia.

14. Kolejny turniej to ostatni w sezonie wielki szlem, czyli US Open w Nowym Jorku. Rok temu Maria w Nowym Jorku doszła do 4 rundy. Turniej zacznie się 31 sierpnia.

15. Na zakończenie Sharapova zagra w turnieju, w którym będzie broniła tytułu, czyli China Open w Pekinie. Turniej zacznie się 3 października.

Jeśli przez cały sezon Maria zgromadzi odpowiednią ilość punktów i w rankingu WTA RACE będzie sklasyfikowana w pierwszej “8” to jej ostatnim turniejem będzie Turniej Mistrzyń w Singapurze.

18-Sharapova-AFP

 

 

 

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s