Maria awansowała do ćwierćfinału turnieju w Brisbane

Wczoraj, 6 stycznia, Maria oficjalnie rozpoczęła swój tenisowy sezon 2015. Rosjanka swoje zmagania w nowym sezonie zaczęła na turnieju w australijskim mieście Brisbane.

Wczorajszą, pierwszą dla Sharapovej w tym roku rywalką, była reprezentantka Kazachstanu, Yaroslava Schvedova. Mecz trwał 62 minuty, Maria zwyciężyła wynikiem 6:0 6:1. Ten mecz był pojedynkiem II rundy turnieju.

W pierwszym secie na korcie niepodzielnie rządziła Maria, która nie pozwoliła rywalce wygrać nawet jednego gema. Partia ta trwała zaledwie 23 minuty! Piłka setowa zakończyła się świetnym uderzeniem returnowym ze strony Marii, którego Yaroslava nie była w stanie odebrać.

Drugi set swoim obliczem niewiele odbiegał od pierwszej partii. Sharapova pozwoliła rywalce wygrać tylko jednego gema i w bojowym nastroju przeszła przez całego seta grając na bardzo dobrym poziomie. Piłka meczowa zakończyła się dla Rosjanki świetnym uderzeniem forehandowym, którego nie była w stanie dobrze odebrać Schvedova. Tym samym Sharapova awansowała do ćwierćfinału turnieju Brisbane International.

Oto oficjalne statystyki z meczu Marii i Yaroslavy. Jak widać Maria miała 2 asy serwisowe i 2 podwójne błędy serwisowe oraz 17 bezpośrednio wygranych piłek przy 16 niewymuszonych błędach.

large

Zdjęcia z meczu II rundy turnieju w Brisbane:

561743465_Maria_Brisbane_005_122_153lo

561273948_Maria_Brisbane_011_122_546lo

561240523_Maria_Brisbane_002_122_227lo

561813297_Maria_Brisbane_009_122_393lo

Wypowiedzi z pomeczowej konferencji prasowej:

B6qYwwQCIAAwCTP

“Wiedziałam, że Schvedova jest w stanie grać bardzo dobry tenis. Ona ma dobre uderzenie i dobry serwis. Nie grałyśmy przez pewien czas, ale wiem, że ona lubi grać przeciwko czołowym zawodniczkom i ma przeciwko nim dobre rezultaty.”

“Czuję się świetnie grając tak dobrze, bo długiej przerwie. Pomimo wszystkich treningów jakie miałam w “off seasonie” wyjście na mecz to zupełnie inna sprawa. Grasz przed publicznością, z sędzią i całą tą atmosferą meczowo-turniejową.”

“Od teraz będzie już tylko trudniej w tym turnieju. Czeka mnie sporo fizycznie trudnych spotkać, ale także trudnych emocjonalnie. Każda z tenisistek, która pozostała w turnieju gra inny tenis, więc będą to ciekawe wyzwania.”

 

 

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s