Maria wygrywa turniej w Brisbane!

Pierwszy tydzień nowego sezonu tenisowego okazał się dla wszystkich fanów Marii Sharapovej niezwykle szczęśliwy. Rosjanka na początek roku 2015 zagrała w turnieju Brisbane International, (Australia), i od razu odniosła turniejowe zwycięstwo!

Dziś, 10 stycznia, odbył się wielki finał turnieju w Brisbane. Rywalką Marii była Serbka Ana Ivanovic. Mecz trwał 2 godziny i 38 minut, Sharapova zwyciężyła wynikiem 6:7 6:3 6:3.

W pierwszym secie Maria objęła szybkie prowadzenie 4:1, niestety nie zdołała utrzymać swojego podania i Serbka doprowadziła do stanu 4:4. Panie do końca seta konsekwentnie utrzymywały swoje podanie i przy stanie 6:6 rozegrany został tie-break. Maria niestety nie zdołała wygrać rozgrywki tie-breaka i piłka setowa zakończyła się dla Serbki po jej zwycięskim uderzeniu z forehandu. Set ten trwał 62 minuty.

W drugim secie Maria uzyskała szybkie przełamanie przy stanie 2:1, później natomiast Rosjanka przełamała rywalkę jeszcze raz w decydującym gemie seta. Maria wygrała tę partię 6:3 i wyrównała stan meczu na 1:1 w setach. Piłka setowa zakończyła się dla Marii po jej udanym returnie z backhandu, którego nie była w stanie odebrać Ivanović.

W decydującym, trzecim secie Maria ponownie szybko objęła prowadzenie 2:0. W piątym gemie seta, Ivanovic odłamała serwis Marii, ale Sharapova zaczęła znowu grać konsekwentnie i nie wypuściła już tego meczu z rąk ponownie przełamując Anę i wygrywając seta 6:3, a tym samym cały mecz. Piłka meczowa zakończyła się dla Marii po błędzie forehandowym Any.

Oto oficjalne statystyki z meczu finałowego turnieju w Brisbane. Jak widać Maria miała 10 asów serwisowych przy 9 podwójnych błędach oraz 47 bezpośrednio wygranych piłek przy 43 niewymuszonych błędach.

B6_I42fIcAANa6N

Tytuł Brisbane International jest dla Marii 34 tytułem w karierze! Turniej w Brisbane Maria wygrała po raz pierwszy w karierze, natomiast w samej Australii Sharapova triumfowała po raz drugi w karierze, (poprzednio Maria wygrała wielkoszlemowy Australian Open w Melbourne w 2008r.) Maria tytułem w 2015r. zaliczyła również 13 rok z rzędu, w którym wygrywa co najmniej 1 tytuł!