Maria w II rundzie wielkoszlemowego Australian Open

Dziś, 19 stycznia, Maria rozegrała swoje pierwsze spotkanie w tegorocznej edycji wielkoszlemowego turnieju Australian Open w Melbourne.

Rywalką Marii w I rundzie była Chorwatka Petra Martic. Ten mecz I rundy odbył się w sesji wieczornej, trwał godzinę i 26 minut, a Sharapova zwyciężyła wynikiem 6:4 6:1.

W pierwszym secie Maria objęła szybkie i pewne prowadzenie 5:2. Przy tym stanie meczu Petra wygrała swoje podanie, a później niestety zdołała przełamać podanie Marii. Rosjanka jednak zmobilizowała się ponownie i przy stanie 5:4 przełamała serwis Chorwatki i wygrała pierwszą partię 6:4. Piłka setowa zakończyła się dla Marii po forehandowym błędzie Martic. Set ten trwał 43 minuty.

W drugim secie Sharapova pozwoliła Petrze Martic wygrać tylko jednego gema. Rosjanka nie zaprezentowała jeszcze szczytowej formy, ale taka umiarkowana gra wystarczyła na to, aby bez problemu pokonać chorwacką rywalkę. Piłka meczowa zakończyła się dla Marii po jej asie serwisowym.

Oto oficjalne statystyki z meczu I rundy Marii i Petry Martic. Jak widać Maria miała 6 asów serwisowych przy 5 podwójnych błędach serwisowych oraz 26 bezpośrednio wygranych piłek przy 26 niewymuszonych błędach.