Maria awansowała do III rundy Australian Open

Dziś, 21 stycznia, o godzinie 2:30 w nocy czasu polskiego, (12:30 czasu australijskiego), Maria rozegrała mecz II rundy wielkoszlemowego Australian Open w Melbourne. Mecz odbył się w sesji dziennej, (był drugim meczem na korcie centralnym Rod Laver Arena). Pojedynek trwał dwie godziny i 32 minuty, Maria wygrała wynikiem 6:1 4:6 7:5.

Maria zaserwowała dziś swoim fanom na całym świecie prawdziwy horror. Po pierwszym łatwo wygranym secie wydawało się, że mecz będzie tylko formalnością. Niestety Sharapova gwałtownie obniżyła poziom swojej gry, przegrała drugiego seta, a w trzecim przegrywała już 4:1, a potem obroniła aż dwie piłkie meczowe!

Ostatecznie to Sharapova wyszła z tego zaciętego boju zwycięsko, ale pojedynek ten nie był łatwy i nie napawa wszystkich fanów optymizmem przed kolejnymi rundami.

Pierwszy set trwał zaledwie 26 minut i Maria w pewny sposób oddała w nim rywalce tylko jednego gema. Piłka setowa zakończyła się dla Marii po jej świetnym uderzeniu z forehandu, którego nie była w stanie odebrać Panova.

Drugi set niestety od samego początku nie układał się po myśli Marii. Panova przełamała serwis Sharapovej aż dwa razy i objęła prowadzenie 5:2. Maria poczuła ducha walki, odrobiła stratę jednego przełamania i wygrała swoje podanie doprowadzając do stanu 5:4. Niestety Alexandra świetnie serwowała w swoim gemie i wygrała tego seta 6:4.

W trzecim secie ponownie nic nie układało się po myśli Sharapovej. Panova objęła prowadzenie z podwójnym przełamaniem 4:1 w decydującym secie i Maria była kilka piłek od odpadnięcia z turnieju. Marii w tym momencie udało się przełamać serwis Panovej oraz wygrać swoje podanie. Stan seta ponownie wynosił 5:4. W tym momencie Alexandra serwowała na mecz. Panova miała dwia piłki meczowe, które Sharapova obroniła genialnymi wręcz forehandami trafionymi idealnie w linie. Maria doprowadziła do stanu 5:5 w ostatnim secie i później wygrała dwa gemy z rzędu, wygrywając tym samym mecz oraz awansując do III rundy Australian Open. Piłka meczowa dla Marii zakończyła się dla niej po forehandowym błędzie ze strony Panovej.