Maria w IV rundzie wielkoszlemowego Australian Open

Dziś, 23 stycznia, Maria rozegrała spotkanie III rundy turnieju wielkoszlemowego Australian Open w Melbourne.

Jej rywalką była reprezentantka Kazachstanu, numer 32 rankingu, Zarina Diyas. Mecz trwał 61 minut, Sharapova zwyciężyła wynikiem 6:1 6:1. Był to mecz rozegrany podczas sesji wieczornej na korcie centralnym turnieju, czyli na Rod Laver Arena. (o 9:00 rano czasu polskiego, 19:00 czasu australijskiego).

Pierwszy set trwał zaledwie 26 minut. Maria grała w nim prawie bezbłędnie i nie pozwoliła rywalce nawet na chwilę oddechu. Sharapova przełamała serwis Zariny w tej partii, aż trzy razy i przy 14 bezpośrednio wygranych piłkach zakończyła tego seta wynikiem 6:1. Piłka setowa zakończyła się dla Marii po jej zwycięskim uderzeniu forehandowym.

W drugim secie na samym początku Maria dała się przełamać rywalce, ale szybko naprawiła swój błąd i dzięki zwycięskiemu beckhandowi szybko odłamała rywalkę i zremisowała na 1:1. Od tej pory Rosjanka wygrała już 5 gemów z rzędu i tym samym wygrała tę partię 6:1 oraz cały mecz w dwóch, szybkich setach. Piłka meczowa zakończyła się dla Sharapovej po jej asie serwisowym.

Oto oficjalne statystyki z meczu Marii i Zariny. Jak widać Sharapova miała 3 asy serwisowe przy 4 podwójnych błędach serwisowych oraz 22 bezpośrednio wygrane piłki przy 19 niewymuszonych błędach.

Bez tytułu

Zdjęcia z meczu III rundy Australian Open:

Maria Sharapova

Maria Sharapova

2015 Australian Open - Day 5

Maria Sharapova

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s