Maria w ćwierćfinale wielkoszlemowego Australian Open

Dziś, 25 stycznia, Maria Sharapova rozegrała spotkanie IV rundy wielkoszlemowego Australian Open w Melbourne.

Mecz został rozegrany o godzinie 3:00 nad ranem czasu polskiego, (13:00 po południu czasu australijskiego). Rywalką Marii była Chinka Shuai Peng, mecz trwał godzinę i 15 minut, Sharapova wygrała wynikiem 6:3 6:0 i tym samym awansowała do swojego siódmego ćwierćfinału w australijskim szlemie. Pojedynek został rozegrany na korcie centralnym turnieju: Rod Laver Arena.

W pierwszym secie przełamanie dla Marii nastąpiło przy stanie 4:2, które nastąpiło po zwycięskim uderzeniu forehandowym ze strony Sharapovej. W kolejnym gemie Chince udało się przełamać z powrotem Rosjankę, ale ta nie pozostała dłużna i odłamała serwis Peng doprowadzając do stanu meczu 5:3. Przy takim stanie Maria serwowała na seta i zrobiła to doskonale, ponieważ nie oddała rywalce ani jednego punktu. Tym samym Sharapova wygrała tego seta 6:3, a piłka setowa zakończyła się dla Marii po wyrzuconym przez Shuai returnie. Ta partia trwała 39 minut.

W drugiej partii na korcie niepodzielne rządziła Sharapova, która nie oddała Peng ani jednego gema. Maria szybko objęła prowadzenie 2:0, a potem konsekwentnie wygrywała swoje podania i przełamywała serwisy rywalki. Piłka meczowa zakończyła się dla Marii po jej zwycięskim uderzeniu beckhandowym.

Oto oficjalne statystyki z meczu Marii i Shuai Peng. Jak widać Sharapova miała 2 asy serwisowe przy 4 podwójnych błędach serwisowych oraz 27 bezpośrednio wygranych piłek przy 15 niewymuszonych błędów.