Maria awansowała do półfinału wielkoszlemowego Australian Open

Dziś, 27 stycznia o godzinie 2:30 czasu polskiego, (12:30 czasu australijskiego), Maria awansowała do półfinału wielkoszlemowego turnieju Australian Open w Melbourne.

Rywalką Marii była Kanadyjka Eugenie Bouchard. Mecz trwał godzinę i 18 minut, a Rosjanka zwyciężyła wynikiem 6:3 6:2. Tym samym Maria awansowała do swojego siódmego w karierze półfinału w Australian Open.

Maria rozpoczęła mecz w dobrym stylu i objęła szybkie prowadzenie 2:0. Do stanu 5:3 dla Sharapovej, Maria i Bouchard konsekwentnie utrzymywały swoje podania, Rosjanka miała oczywiście cały czas przewagę jednego przełamania. Przy tym stanie meczu Sharapova po raz kolejny przełamała Bouchard, wygrywając tym samym pierwszą partię. Piłka setowa zakończyła się dla Marii po beckhandowym błędzie ze strony Eugenie. Pierwszy set trwał 41 minut.

W drugiej partii Maria po raz pierwszy objęła prowadzenie z przełamaniem przy stanie 3:1. Przy stanie 5:2 dla Sharapovej, Rosjanka ponownie przełamała serwis rywalki co tym samym oznaczało wygranie przez nią tego seta oraz całego meczu. Piłka meczowa zakończyła się dla Marii po jej zwycięskim uderzeniu z forehandu.

Oto oficjalne statystyki z meczu Marii i Eugenie. Jak widać Maria miała 2 asy serwisowe przy 4 podwójnych błędach serwisowych oraz 19 bezpośrednio wygranych piłek przy 18 niewymuszonych błędach.