Maria w finale wielkoszlemowego Australian Open

Dziś, 29 stycznia, Maria o godzinie 3:30 czasu polskiego, (13:30 czasu australijskiego), rozegrała półfinałowe spotkanie wielkoszlemowego turnieju Australian Open w Melbourne.

Rywalką Marii była jej rodaczka Ekaterina Makarova. Mecz Pań trwał godzinę i 27 minut, Sharapova zwyciężyła wynikiem 6:3 6:2. Spotkanie zostało rozegrane na korcie centralnym turnieju: Rod Laver Arena.

Tegoroczny finał w Australian Open jest ogółem czwartym osiągniętym przez Marię finałem w australijskim szlemie. Jest też 10 finałem wielkoszlemowym w karierze Marii.

W pierwszym gemie meczu serwowała Maria. Był on niezwykle długi i zacięty, bo trwał ponad 10 minut! Maria zdołała się jednak wybronić i go wygrać. Zaraz po nim Sharapova przełamała również serwis rywalki i objęła prowadzenie 2:0. Przy stanie 4:2 dla Marii, Makarova przełamała jej serwis i stan meczu wynosił 4:3. W tym jednak momencie Sharapova ponownie przełamała rywalkę, objęła prowadzenie 5:3 oraz pewnie wygrała swoje podanie co dało jej wygranie w pierwszej partii 6:3. Piłka setowa zakończyła się dla Marii po jej asie serwisowym. Set trwał 48 minut.

Maria kontynuuowała dobrą passę w drugim secie. Objęła prowadzenie 4:0 z podwójnym przełamaniem serwisu rywalki i od tego momentu pozwoliła Makarovej wygrać zaledwie dwa gemy. Piłka meczowa zakończyła się dla Marii po jej udanym serwisie, którego nie była w stanie odebrać Ekaterina.

Oto oficjalne statystyki z meczu Marii i Ekateriny. Jak widać Maria miała 3 asy serwisowe przy 7 podwójnych błędach serwisowych oraz 23 bezpośrednio wygrane piłki przy 26 niewymuszonych błędach.