Rosja prowadzi z Polską 2:0. Maria wygrywa swój mecz podczas rozgrywek Fed Cup w Krakowie.

Dziś, 7 lutego, w Krakowie miała miejsce I runda drużynowych rozgrywek Fed Cup. W krakowskiej arenie zmierzyły się ze sobą reprezentacje Rosji i Polski.

Oto filmik z uroczystego rozpoczęcia rozgrywek i przywitania obu reprezentacji:

Tak jak było ustalone w piątek podczas losowania planu dnia, zostały dziś rozegrane dwa mecze singlowe. Najpierw Svetlana Kuznetsova zagrała przeciwko Agnieszce Radwańskiej. Rosjanka wygrała ten mecz w trzech setach i tym samym zapewniła Rosji prowadzenie 1:0.

Następnie na kort wyszła Maria Sharapova, która rozegrała mecz z młodszą z sióstr Radwańskich: Urszulą. Mecz trwał godzinę i 22 minuty, Maria zwyciężyła w dwóch setach 6:0 6:3 i po pierwszym dniu rywalizacja dała Rosji prowadzenie 2:0.

Pierwszy set odbył się w ekspresowym tempie i bez tzw. “historii”. Trwał trochę ponad pół godziny i Rosjanka nie oddała w nim Uli nawet jednego gema. Piłka setowa dla Marii zakończyła się po jej świetnym returnie, który Ula zdołała tylko wyrzucić na out.

Drugi set również rozpoczął się bardzo pozytywnie dla Sharapovej, która objęła prowadzenie 2:0. Niestety w tym momencie Rosjanka zupełnie straciła koncentrację oraz zaczęła popełniać proste błędy co spowodowało wygranie przez Radwańską trzech kolejnych gemów z rzędu. Przy stanie 3:2 dla Uli, Maria ponownie wzięła się do gry i nie pozwoliła Polce wygrać już ani jednego gema w tym meczu. Tym samym wygrała tę partię 6:3. Piłka meczowa zakończyła się dla Marii po wyrzuconym uderzeniu forehandowym Polki.

W pierwszym meczu Fed Cup w Krakowie, Maria miała 30 bezpośrednio wygranych piłek przy 30 niewymuszonych błędach, nie zaserwowała również ani jednego asa i podwójnego błędu serwisowego.

Maria podczas meczu w Krakowie wystąpiła w swoim stroju z Olimpiady 2012, w którym reprezentowała Rosję:

B9Qfu5GIgAML6PR

196600

 

196596

Maria z kapitan rosyjskiej drużyny Anastasią Myskiną zaraz po meczu:

B9QsN3RIcAAutlj

Maria z koleżanką z reprezentacji Vitalią Diatchenko:

196598

 

 

 

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s