Maria awansowała do II rundy turnieju w Acapulco

Wczoraj, o godzinie 1:00 w nocy czasu polskiego, (18:00 czasu meksykańskiego), Maria oficjalnie rozpoczęła turniej Abierto Mexicano Telcel w Acapulco i tym samym zagrała swój pierwszy, profesjonalny, tenisowy mecz w Meksyku.

Rywalką Sharapovej w pierwszym meczu tego turnieju była Amerykanka Shelby Rogers. Mecz trwał godzinę i 14 minut, Maria zwyciężyła wynikiem 6:4 6:1.

Mecz dla Marii rozpoczął się dość przeciętnie. Rosjanka już na samym początku przegrywała 0:3 z młodą Amerykanką. Jak jednak przystało na mistrzynię, Maria odrobiła straty z początku seta i zdołała wygrać go w stosunku 6:4.

W drugim secie to Sharapova objęła prowadzenie na 4:0. W kolejnym gemie dała sie przełamać rywalce, ale nie miało to większego wpływu na wynik seta czy meczu, ponieważ to Maria wygrała dwa kolejne gemy i tym samym cały mecz.

Zaraz po zakończeniu pojedynku, Maria zrobiła sobie ze swoimi meksykańskimi fanami selfie: