Pomimo problemów żołądkowych Maria awansowała do półfinału turnieju w Acapulco

Dziś o 2:00 w nocy czasu polskiego, (19:00 czasu meksykańskiego), Maria rozegrała ćwierćfinałowy pojedynek turnieju Abierto Mexicano Telcel w Acapulco.

Rywalką Sharapovej była Słowaczka Magdalena Rybarikova. Mecz trwał 2 godziny i 13 minut, Maria zwyciężyła wynikiem 6:1 4:6 6:2 i awansowała do półfinału turnieju w Acapulco.

Pierwszy set odbył się bez historii. Maria pozwoliła Rybarikovej wygrać tylko jednego gema, Rosjanka prezentowała w tym secie dobry i pewny tenis, który zaowocował szybkim zdobyciem pierwszej partii pojedynku. Piłka setowa zakończyła się dla Sharapovej po błędzie forehandowym rywalki.

W drugim secie prowadzenie dość niespodziewanie objęła Rybarikova na 5:2. Maria zdołała jeszcze odrobić dwa gemy straty, ale to Magdalena wygrała najważniejszego gema w secie, który dał jej wygrać tę partię i wyrównać stan meczu na 1:1. Piłka setowa zakończyła się dla Rybarikovej po jej zwycięskim uderzeniu forehandowym.

W trzecim secie wszystko powróciło do normy i to Sharapova rozdzielała karty na korcie. Rosjanka pozwoliła wygrać Rybarikovej tylko dwa gemy i wygrała tego seta 6:2 i tym samym cały mecz. Piłka meczowa zkaończyła się dla Marii po wyrzuconej na out piłce forehandowej Magdaleny.

Bezpośrednio po zakończeniu meczu, Maria, co do niej nie podobne, nie okazywała żadnych emocji, nie cieszyła się z wygranej, ani nie została jak zwykle z fanami, aby robić zdjęcia i podpisywać autografy. Okazało się, że Rosjanka od kilku dni zmaga się z zatruciem.

Oto oficjalne  oświadczenie Marii, która po meczu nie zjawiła się na koferencji prasowej:

“Niestety od kilku dni zmagam się z zatruciem żołądkowym. Podczas dzisiejszego meczu, zatrucie to stało się jeszcze gorsze. Postaram się zrobić wszystko co w mojej mocy, aby zregenerować swoje siły i zagrać jutro kolejny mecz.”