Maria awansowała do III rundy turnieju BNP Paribas Open w Indian Wells

Wczoraj, 14 marca, Maria rozpoczęła swoje tegoroczne zmagania w kalifornijskim turnieju na kortach twardych w miejscowości Indian Wells.

Pierwszą rywalką Sharapovej była Belgijka Yanina Wickmayer. Mecz trwał godzinę i 45 minut, a Maria zwyciężyła wynikiem 6:1 7:5.

Pierwszy set był festiwalem bardzo dobrej gry Marii. Trwał 31 minut i Rosjanka pozwoliła rywalce wygrać w nim tylko jednego gema. Sharapova przełamała Wickmayer już w pierwszym gemie meczu, następnie objęła prowadzenie 3:0, później 5:1, a całą partię wygrała przy stanie 6:1. Piłka setowa zakończyła się dla Marii po jej zwycięskim uderzeniu z forehandu.

Drugi set był już o wiele bardziej trudniejszą rozgrywką. Miały na to wpływ dwa czynniki: dużo lepsza gra Belgijki oraz nieco słabsza postawa Rosjanki, która po łatwym pierwszym secie wyraźnie się rozluźniła. Do stanu 5:4 dla Marii panie szły potocznie mówiąc “łeb w łeb” i wygrywały swoje serwisy. Przy takim wyniku serwowała Wickmayer i  Sharapova miała tu dwie piłki meczowe, których niestety nie wykorzystała. Jednak co się “odwlecze to nie uciecze” i przy stanie 6:5 Maria przełamała Yaninę i tym samym wygrała tego seta oraz cały mecz. Piłka meczowa zakończyła się dla Sharapovej po błędzie backhandowym Wickmayer.

Oto oficjalne statystyki z meczu Sharapovej i Wickmayer. Jak widać Maria miała 3 asy serwisowe przy 1 podwójnym błędzie serwisowym oraz 25 bezpośrednio wygranych piłek przy 16 niewymuszonych błędach:

CAGauZCXIAAnvvw

Oficjalny twitter turnieju w Indian Wells zapostował na swoim koncie po meczu Marii: