Maria w IV rundzie turnieju BNP Paribas Open w Indian Wells

Za nami jeden z najbardziej wyczekiwanych pojedynków tegorocznego turnieju w kalifornijskim Indian Wells. Pojedynek III rundy Marii Sharapovej i Victorii Azarenki już od losowania turniejowej drabinki przyciągał najwięcej emocji. Te dwie świetne tenisistki musiały spotkać się już na tak wczesnym etapie turnieju ze względu na niskie rozstawienie w turnieju Azarenki, która wraca na światowe korty po ciężkiej kontuzji. Przypomnę, że Panie grały już ze sobą w tym turnieju w 2012 r. z tą różnicą, że wtedy był to finał tej wielkiej imprezy.

Wczoraj, 16 marca, o godzinie 3:00 czasu polskiego,(19:00 czasu amerykańskiego), Sharapova i Azarenka przystąpiły do meczu III rundy turnieju w Indian Wells. Mecz trwał godzinę i 51 minut, Maria zwyciężyła wynikiem 6:4 6:3 i awansowała do IV rundy turnieju BNP Paribas Open.

Do stanu 3:3  pierwszym secie panie konsekwentnie utrzymywały swoje podania. Pierwszą tenisistką, która uzyskała tzw. “break” i przełamała rywalkę była Victoria, która tym samym objęła prowadzenie 4:3. Maria jednak niemalże natychmiast przełamała serwis Azarenki i wyrównała stan seta na 4:4. W tej partii Victoria nie wygrała już ani jednego gema i to Sharapova cieszyła się ze zwycięstwa w pierwszej partii 6:4. Piłka setowa zakończyła się dla Marii po błędzie forehandowym Victorii.

W drugim secie Maria objęła wysokie i zdecydowane prowadzenie na 5:1. Azarenka zdołała wprawdzie przełamać jeszcze jeden serwis Marii, ale nie miało to większego wpływu na przebieg spotkania. Maria wygrała tę partię 6:3 i tym samym cały mecz w dość łatwych dwóch setach. Piłka meczowa zakończyła się dla Marii po jej fantastycznym minięciu backhandowym , którego nie była w stanie odebrać Victoria.

Oto oficjalne statystyki z meczu Sharapovej i Azarenki. Ja widać Maria miała 4 asy serwisowe przy 8 podwójnych błędach serwisowych oraz 23 bezpośrednio wygrane piłki przy 27 niewymuszonych błędach:

Wywiad z Marią bezpośrednio po meczu:

Ona jest jedną z Twoich wielkich rywalek, grałaś dziś świetny tenis i to Ty jesteś zwyciężczynią.

Grałyśmy przeciwko sobie wiele trudnych spotkań, to zawsze świetne uczucie grać z Viką, widzieć, że wraca po kontuzji do swojej świetnej gry. Grałyśmy tu na wczesnym etapie turnieju, myślę, że obie byłyśmy podekscytowane tym dzisiejszym spotkaniem.

To był rewanż za finał tego turnieju z 2012 r. Oczywiście dziś to Ty jesteś tą wygraną. Jaki był klucz do zwycięstwa Twoim zdaniem? Miałaś sześć piłek meczowych, nie było łatwo je wyegzekwować, miałaś kilka świetnych i ważnych serwisów.

Myślę, że pod względem serwisu zdecydowanie byłam solidniejsza w drugim secie i tu zrobiłam nim naprawdę świetną pracę. W pierwszym secie robiłam wszystko, żeby tylko dobrze nie serwować😉 Ona gra zawsze do ostatniego punktu i to sprawia, że mecze przeciwko niej są bardzo trudne.