Maria przegrywa w IV rundzie turnieju w Indian Wells

Wczoraj, 17 marca, Maria rozegrała spotkanie IV rundy turnieju BNP Paribas Open w kalifornijskim Indian Wells. Jak się okazało był to dla Sharapovej ostatni mecz w tegorocznej edycji turnieju. Jej rywalką była Włoszka Flavia Penneta. Cały pojedynek trwał 2 godziny i 6 minut, a Flavia wygrała wynikiem 3:6 6:3 6:2.

Na początku spotkania nic nie wskazywało na to, iż Rosjanka może przegrać ten mecz. Maria wygrała pierwszą partię 6:3 dwukrotnie przełamując rywalkę. Piłka setowa zakończyła się dla Sharapovej po jej udanym serwisie, z którym nie poradziła sobie Pennetta i uderzyła piłkę w siatkę.

Niestety kolejne dwie partie to była prezentacja bardzo dobrej, solidnej gry Włoszki oraz słabej postawy Sharapovej. W drugim secie Flavia objęła prowadzenie 4:2 i od tej pory pozwoliła Marii wygrać tylko jednego gema. Piłka setowa dla Pennetty zakończyła się po jej asie serwisowym.

Trzecia partia w całości należała do Flavii, która przełamała Marię, aż dwa razy i objęła prowadzenie 5:1. Sharapovej udało się jeszcze wygrać jednego gema, ale nie miał od żadnego znaczenia na przebieg tej partii czy całego meczu. Piłka meczowa zakończyła się po błędzie forehandowym Marii.

Oto statystyki z meczu Marii i Flavii. Jak widać Maria zaserwowała 3 asy serwisowe przy 11 podwójnych błędach serwisowych oraz miała 27 bezpośrednio wygranych piłek przy 42 niewymuszonych błędach.