Przegrana Marii w meczu II rundy turnieju Miami Open/Fragment pomeczowej konferencji prasowej

Turniej Miami Open 2015 niestety dobiegł dla Marii oraz jej fanów do końca juz na bardzo wczesnym etapie. Rosjanka przegrała w swoim pierwszym meczu tego turnieju co nie zdarzyło jej się tu w Miami od 2003 roku!

Swój mecz II rundy Sharapova zagrała w czwartek 26 marca, o godzinie 19:30 czasu amerykańskiego, (00:30 czasu polskiego). Rywalką Marii była jej rodaczka Daria Gavrilova. Mecz trwał godzinę i 49 minut, Sharapova przegrała wynikiem 7:6 6:3.

Na przegraną Marii z rakietą nr 97 na świecie złozyło się kilka czynników: słaba dyspozycja tenisowa, złe podejście mentalne do meczu oraz kontuzja nogi, (Sharapova juz przed meczem trenowała z obandazowanym udem):

CBFO7LaUsAEOoVW

 

W całym meczu Gavrilova grała bardzo dobry, solidny tenis, natomiast Maria niestety popełniała błąd za błędem. W pierwszej partii Daria objęła prowadzenie na 5:3, Maria jednak zdołała wygrać trzy gemy z rzędu i w rezultacie o losach pierwszego seta zdecydował tie-break, który Sharapova przegrała 7:4. Piłka setowa zakończyła się po błędzie backhandowym Marii.

W drugiej partii wszystko potoczyło się juz dość szybko, Daria objęła prowadzenie 3:0, później wprawdzie Marii udało się odłamać jej serwis, ale to nie zmieniło zbyt wiele w losach całego meczu, poniewaz to Gavrilova ostatecznie wygrała swoje podanie oraz przełamała ponownie serwis Sharapovej. Piłka meczowa zakończyła się po wyrzuconym na out returnie forehandowym Marii.

Zdjęcia z meczu II rundy turnieju Miami Open:

747974382_Maria_KOd_005_122_144lo

480397624_Maria_KOd_011_122_258lo

479595281_Maria_KOd_001_122_383lo

Fragment pomeczowej konferencji prasowej:

“Miałam w tym meczu kilka powrotów, ale zdecydowanie w większości pojedynku byłam za nią. Takie straty są juz za trudne do odrobienia.”

“Kazda porazka jest rozczarowująca. Teraz dam sobie odpowiedni czas na odpoczynek, a potem wrócę do treningów, aby być gotową do kolejnych zmagań.”

“Ona grała dziś pewne piłki, ja byłam zbyt bojaźliwa, nie grałam wielu winnerów, nie poruszałam się za duzo do przodu, zeby atakować”

“Tie-break jest zawsze decydującym momentem w meczu i jeśli pozwolisz sobie na chociazby jeden błąd, moze Cię on kosztować całego seta.”

“Myślę, ze to iz ludzie kibicowali jej nie oznacza od razu, ze byli przeciwko mnie, więc nie wiem czy dobrze rozumiecie pojęcie kibicowania. To normalne, ze ludzie podczas turniejów wspierają tych teoretycznie słabszych zawodników, nie mam nic przeciwko temu”

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s