Przegrana Marii w II rundzie turnieju w Stuttgarcie

Po trzech latach triumfów i ani jednego przegranego meczu, turniej w Stuttgarcie dla wszystkich fanów Marii Sharapovej był jednym z ulubionych momentów w całym tenisowym sezonie. Niestety w tym roku wszyscy fani Rosjanki będą woleli zapomnieć o Porsche Tennis Grand Prix w Stuttgarcie jak najszybciej.

Otóż dziś, 23 kwietnia, Maria rozegrała mecz II rundy turnieju w Niemczech. Rywalką Marii była Niemka Angelique Kerber. Mecz trwał 2 godziny i 26 minut, Maria przegrała wynikiem 6:2 5:7 1:6.

W pierwszym secie wszystko w grze Marii wyglądało pomyślnie. Wprawdzie, Rosjanka dała się przełamać w pierwszym gemie, od razu jednak odłamała serwis rywalki, a później konsekwentnie utrzymywała swoje podanie i aż dwa razy wygrała serwis Kerber. Piłka setowa zakończyła się dla Marii po błędzie z backhandu Angelique, który zrobiła będąc przy samej siatce.

W drugim secie obie Panie konsekwentnie utrzymywały swoje podania do stanu 5:5. W tym momencie meczu Kerber przełamała serwis Marii, a potem będąc “na fali”bez problemu wygrała swoje podanie i całego seta 7:5. Piłka setowa zakończyła się dla Niemki po jej zwycięskim uderzeniu forehandowym.

Ostatni partia to juz niestety był festiwal solidnej i dobrej gry Kerber oraz słabej i chwiejnej gry Sharapovej. Obie tenisistki przełamały swoje serwisy na sam początek seta i wynik 1:1 zapowiadał zaciętą walkę. Niestety od tego momentu Maria nie wygrała ani gema i z łatwością oddała seta i cały mecz Kerber. Piłka meczowa zakończyła się po błędzie forehandowym Marii.

Oto oficjalne statystyki z meczu Marii i Angelique. Jak widać Maria miała 66% skuteczność pierwszego podania oraz 44 bezpośrednio wygrane piłki przy 40 niewymuszonych błędach.

CDTMFdwWMAAA2r0

Zdjęcia z meczu:

CDTQl3HUsAAp3oc

CDTLM-IW8AAgTR1

CDTMcrlWYAA11LJ

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s