Maria w II rundzie turnieju Mutua Madrid Open

Wczoraj, 3 maja, Maria Sharapova rozegrała mecz I rundy turnieju Mutua Madrid Open w Hiszpanii.

Mecz rozpoczął się o godzinie 11:00 na korcie centralnym turnieju. Rywalką Marii była Szwajcarka Timea Bacsinszky. Mecz trwał godzinę i 21 minut, a Sharapova zwyciężyła wynikiem 6:2 6:3 i tym samym awansowała do II rundy turnieju.

Ostatni pojedynek jaki Maria rozegrała przeciwko Szwajcarce nie zakończył się dla niej pomyślnie, (była to przegrana w II rundzie turnieju Wuhan 2014). Tym razem Sharapova jednak świetnie się zmobilizowała i od pierwszej piłki pokazała determinację do zwycięstwa.

W pierwszym secie Maria przełamała Bacsinszky aż trzy razy. Rosjanka grając pewny tenis wygrała tę partię oddając rywalce zaledwie dwa gemy. Piłka setowa zakończyła się dla Sharapovej po błędzie backhandowym Szwajcarki.

W drugim secie tenisistki konsekwentnie utrzymywały swoje podanie do stanu 3:3. W tym momencie partii Sharapova przełamała rywalkę, wyszła na prowadzenie 5:3, następnie wygrała swoje podanie oraz cały mecz awansując do kolejnego etapu zmagań. Piłka meczowa zakończyła się dla Sharapovej po źle wykonanym przez Szwajcarkę zagraniu volley’owym.

Oto oficjalne statystyki z meczu I rundy. Jak widać Mari miała 1 as serwisowy przy 2 podwójnych serwisowych błędach, oraz 28 bezpośrednio wygranych piłek przy 18 niewymuszonych błędach.