Maria awansowała do III rundy turnieju w Madrycie

Dziś, 5 maja, Maria rozegrała mecz II rundy turnieju Mutua Madrid Open.

Mecz odbył się na korcie centralnym turnieju o godzinie 12:30. Rywalką Sharapovej była Kolumbijka Mariana Duque Mariño. Pojedynek trwał 73 minuty, Maria zwyciężyła wynikiem 6:1 6:2.

Pierwszy set trwał 34 minuty i Maria straciła w nim tylko jednego gema. Rosjanka grała w tym secie tenis, który można było z czystym sercem podziwiać i rywalka nie miała z nią najmniejszych szans. Piłka setowa zakończyła się dla Sharapovej po jej zwycięskim minięciu backhandowym.

W drugim secie Sharapova kontynuowała swoją wyśmienitą postawę. Utrzymywała w pewnym stylu każde swoje podanie i w odpowiednich momentach przełamywała serwis rywalki. Piłka meczowa zakończyła się dla Marii po nieudanym returnie Mariany.

Oto oficjalne statystyki z meczu Marii. Jak widać Rosjanka miała 1 as serwisowy przy 2 podwójnych błędach serwisowych oraz 25 bezpośrednio wygranych piłek przy 18 niewymuszonych błędach.