Maria awansowała do półfinału turnieju Mutua Madrid Open

Dziś, 7 maja, Maria Sharapova rozegrała ćwierćfinałowe spotkanie turnieju Mutua Madrid Open.

Mecz rozpoczął się o godzinie 11:00 i został rozegrany na korcie centralnym turnieju w Madrycie. Rywalką Marii była Dunka polskiego pochodzenia Caroline Wozniacki. Mecz trwał 2 godziny, a Maria zwyciężyła wynikiem 6:1 3:6 6:3.

Maria rozpoczęła mecz wyśmienicie i przez całą pierwszą partię prezentowała nieosiągalny dla Dunki poziom. Sharapova nie zwalniała tempa, świetnie serwowała, a w polu grała pewny tenis uderzając winner za winnerem. W tym secie Maria pozwoliła Caroline wygrać tylko jednego gema i przełamała serwis rywalki aż trzy razy. Piłka setowa zakończyła się dla Marii po jej zwycięskim uderzeniu forehandowym. Partia ta trwała zaledwie 30 minut.

Na początku drugiego seta Sharapova od razu przełamała serwis Wozniacki i objęła prowadzenie 1:0. Caroline jednak zdołała odłamać serwis Marii i panie do stanu 3:3 szły “łeb w łeb”. Przy wyniku 4:3 dla Caroline, Maria dała się przełamać i ta słabsza dyspozycja zadecydowała o wygraniu przez Dunkę drugiej partii 6:3.

Trzecia partia nie zaczęła się dla Marii pomyślnie. Caroline przełamała serwis Marii i objęła prowadzenie 2:1. Sharapova jednak szybko odłamała serwis Wozniacki i zrobiła to w świetnym stylu nie oddając ani jednego punktu serwującej. Przy stanie 4:3 Sharapova przełamała po raz kolejny serwis Wozniacki i serwowała na wygranie meczu. Piłka meczowa zakończyła się dla Marii po nieudanym returnie Caroline.

Oto oficjalne statystyki z meczu. Jak widać Maria miała 2 asy serwisowe przy 7 podwójnych błędach serwisowych oraz 32 bezpośrednio wygrane piłki przy 38 niewymuszonych błędach.

CEZh-WhXIAAl8z0

Zdjęcia z meczu ćwierćfinałowego w Madrycie:

Przy pożegnaniu po meczu Maria przeprosiła Caroline za to, iż niechcący podczas przedmeczowej rozgrzewki uderzyła Dunkę piłką