Przegrana Marii w półfinale turnieju Mutua Madrid Open

Przygoda Marii w madryckim turnieju 2015 dobiegła już końca.

Dziś, 8 maja, Maria rozegrała półfinałowe spotkanie podczas tegorocznej edycji Mudua Madrid Open. Mecz odbył się o godzinie 11:00 na korcie centralnym turnieju. Rywalką Sharapovej była jej rodaczka Svetlana Kuznetsova. Mecz trwał godzinę i 29 minut, a Maria przegrała 2:6 4:6.

Svetlana zakończyła zwycięską serię Marii w Madrycie. Sharapova nie przegrała tam meczu od 2014 r. i miała na koncie 10 wygranych z rzędu pojedynków w stolicy Hiszpanii.

W pierwszym secie Svetlana przełamała serwis Marii aż dwa razy, a sama konsekwentnie utrzymywała swoje podanie i nie dała nawet najmniejszej szansy na przełamanie dla Sharapovej. Kuznetsova wygrała tę partię w 35 minut, a piłka setowa zakończyła się dla niej po wyrzuconym przez Marię na out backhandzie.

W drugim secie Svetlana przełamała serwis Marii przy stanie 2:1. To jedno przełamanie zadecydowało już niestety o wyniku całego spotkania. Obie Rosjanki do końca utrzymywały swój serwis, ale to Kuznesova dzięki przełamaniu była zawsze jeden gem do przodu. Piłka meczowa zakończyła się dla nie po uderzonym w siatkę forehandzie Sharapovej.

Oto oficjalne statystyki z meczu. Jak widać Maria miała 3 asy serwisowe przy 5 podwójnych błędach serwisowych oraz 20 bezpośrednio wygranych piłek przy 26 niewymuszonych błędach.