Maria w III rundzie turnieju w Rzymie

Dziś, 11 maja, Maria rozegrała mecz II rundy trwającego właśnie turnieju BNL Internazionali d’Italia w Rzymie.

Mecz został rozegrany o godzinie 12:00 na korcie centralnym turnieju. Rywalką Marii była Australijka Jarmila Gajdosova, Maria wygrała pierwszego seta 6:2, a w drugim przy stanie 3:1 dla Sharapovej, Jarmila poddała mecz z powodu kontuzji.

W pierwszej partii Maria objęła szybkie prowadzenie 3:1. W finałowym gemie seta Sharapova ponownie przełamała serwis rywalki i wygrała tę partię 6:2. Piłka setowa zakończyła się dla Marii po błędzie forehandowym Gajdosovej.

Drugi set trwał bardzo krótko i Maria na pewno nie chciała, aby tak się zakończył. Przy stanie 3:1 dla Rosjanka, Jarmila została zmuszona do skreczowania z powodu kontuzji barku. Przy siatce Maria przytuliła Gajdosovą i życzyła jej szybkiego powrotu do zdrowia.

Dzisiejszy pojedynek został 580 meczem w karierze wygranym przez Sharapovą!

Oto oficjalne statystyki z meczu. Maria miała 9 asów serwisowych przy 4 podwójnych błędach serwisowych oraz 22 bezpośrednio wygrane piłki przy 19 niewymuszonych błędach: