Maria w ćwierćfinale turnieju w Rzymie

Dziś, 14 maja, Maria Sharapova rozegrała mecz III rundy turnieju Internazionali BNL d’Italia w Rzymie.

Pojedynek odbył się na korcie centralnym turnieju o godzinie 13:30. Rywalką Marii była Serbka Bojana Jovanovski. Maria wygrała w dwóch setach 6:3 6:3, cały mecz trwał godzinę i 31 minut.

Maria została przełamana już w pierwszym serwisie meczu i Bojana nieoczekiwanie objęła prowadzenie 2:0. Sharapova przezwyciężyła jednak słaby początek, podniosła poziom swojej gry, przełamała Bojanę dwa razy w tej partii i wygrała całego seta 6:3. Piłka setowa zakończyła się dla Marii po nieudanym returnie forehandowym Bojany.

W drugim secie na dziewięć rozegranych gemów, aż sześć było przełamaniami serwisu rywalki. Maria jednak jak na prawdziwą mistrzynię przystało w najważniejszych momentach grała najlepszy tenis i wygra tę partię 6:3 i tym samym cały mecz. Piłka meczowa zakończyła się dla Marii po jej świetnym returnie forehandowym, którego nie była w stanie odebrać Jovanovski.

Maria awansowała do ćwierćfinału turnieju w Rzymie po raz szósty w swojej karierze.

Oto oficjalne statystyki z meczu Marii. Jak widać Rosjanka miała 3 asy serwisowe przy 6 podwójnych serwisowych błędach oraz 23 bezpośrednio wygrane piłki przy 22 niewymuszonych błędach.