Wywiad z Marią po meczu III rundy turnieju w Rzymie

Wczoraj, 14 maja, Maria po niezłym, rutynowym meczu z Bojaną Jovanovski awansowała do ćwierćfinału turnieju Internazionali BNL d’Italia w Rzymie, (wszystko na ten temat w poprzedniej notce).

Po meczu tradycyjnie udzieliła kilku wywiadów oraz pojawiła się na konferencji prasowej. Narazie jednak dostępny jest tylko jeden pomeczowy wywiad:

http://www.tennistv.com/video/videoId/zr9x06ruoy511e5673pisrrxp/title/sharapova-interview–wta-rome-3r

Gratulacje Maria. Grałaś z Bojaną do tej pory tylko raz w 2011 r., dziś straciłaś tylko 6 gemów, musisz byc zadowolona z tego solidnego zwycięstwa.

To nie był taki łatwy mecz. Na korcie dziś trochę wiało, ona potrafi uderzać ze wszystkich zakątków kortu, więc było to ważne, aby być solidnym. Przełamywałyśmy się kilka razy w każdym secie, więc jestem zadowolona, że w końcu udało mi się utrzymać swoje podanie i mieć dobry returnujący gem na sam koniec. Musiałam być dziś cierpliwa, miałyśmy mnóstwo gemów w których grałyśmy na przewagi. Nie grałam dziś najlepszego tenisa, warunki również nie był zadowalające, więc starałam się po prostu pozostać optymistycznie nastawiona najdłużej jak się da.

Jesteś dwukrotną mistrzynią tego turnieju. Musisz lubić tu grać.

Tak, kiedy przechodzę korytarzem i widzę zdjęcia siebie z trofeum, wspomnienia wracają. Cały turniej jest bardzo pozytywny, na trybunach siedzi mnóstwo fanów, którzy solidarnie wspierają, da się tu poczuć świetną atmosferę sportu.

W następnej rundzie zagrasz albo z Azarenką, albo z Begu. Jakie są Twoje przemyślenia na ich temat?

To świetne zobaczyć Vikę, która wraca po kontuzji do dobrej formy. Grałyśmy w tym sezonie jeden raz, wygrałam w dwóch setach, ale oczywiście ona gra z tygodnia na tydzień coraz lepiej, więc to będzie trudny mecz. Co do Begu to nie grałyśmy już sporo czasu, muszę się więc po prostu skoncentrować na meczu przede mną i być gotową na nowe wyzwania.

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s