Maria awansowała do półfinału turnieju w Rzymie

Wczoraj, 15 maja, Maria Sharapova rozegrała ćwierćfinałowy pojedynek turnieju Internazionali BNL d’Italia w Rzymie.

Mecz odbył się o 19:30 na korcie centralnym turnieju. Rywalką Marii była Białorusinka Victoria Azarenka. Mecz trwał godzinę i 32 minuty, a Sharapova zwyciężyła wynikiem 6:3 6:2.

W pierwszym secie Maria objęła prowadzenie 3:1, które zdobyła po przełamaniu serwisu Victorii. Maria zagrała wygrywający return, z którym nie była w stanie poradzić sobie Białorusinka. Azarenka odłamała jednak serwis Marii już w kolejnym gemie i doprowadziła do stanu 3:2. Sharapova jednak była niesamowicie zmobilizowana podczas tego pojedynku i chwilę później ponownie przełamała serwis rywalki. Maria pozwoliła w tej partii wygrać Azarence jeszce tylko jednego gema. Set trwał 45 minut, Maria wygrała go stosunkiem 6:3, a piłka setowa zakończyła się dla Marii po jej udanym serwisie , którego nie była w stanie poprawnie odebrać Vika.

W drugim secie Sharapova objęła szybkie prowadzenie 5:1. Od tego momentu Vika wygrała zaledwie jednego gema, a Maria pewnie i w bardzo dobrym stylu doprowadziła do swojej wygranej w tym meczu. Piłka meczowa zakończyła się dla Marii po wyrzuconym forehandzie Azarenki.

Wczorajsza wygrana Marii nad Azarenką, była jej czwartym triumfem z rzędu nad byłą numer 1 na świecie: Viką.

Maria awansowała do półfinału turnieju w Rzymie po raz piąty w swojej karierze.

Oto oficjalne statystyki z meczu. Maria miała 5 asów serwisowych przy 4 podwójnych błędach serwisowych oraz 24 bezpośrednio wygrane piłki przy 14 niewymuszonych błędach.

11266654_1079560895393490_8818492292188198776_n

Zdjęcia z meczu ćwierćfinałowego w Rzymie:

723313307_Maria_v_Azarenka__016_122_417lo

722673457_Maria_v_Azarenka__043_122_425lo

723517998_Maria_v_Azarenka__027_122_349lo

Wywiad z Marią zaraz po meczu:

“Myślę, że przeciwko Victorii musisz być solidny od samego początku meczu. Ona jest agresywną zawodniczką, lubi szybko odbijać piłkę, to jest też dokładnie to co ja lubię grać. Myślę, że wykonałam dziś dobrą robotę od samego początku.”

“Kolejny mecz z Gavrilovą. Przegrałam z nią w tym roku w Miami, więc teraz naprawdę nie mogę się doczekać kolejnego pojedynku z nią. Myślę, że wtedy mogłam grać dużo lepiej. Widziałam ją trochę w tym turnieju, gra bardzo dobrze, więc mam nadzieję, że zdołam ją pokonać i być w finale.”